- Vienodas atlyginimas. Toliau svarstomas ES Atlyginimų skaidrumo direktyvos projektas, kuriuo siekiama mažinti atskirtį tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio už tos pačios vertės darbą. Įteisinama pareiga darbdaviams pranešti apie darbo užmokestį jų įmonėse, bet norima įtvirtinti nuostatą, kad ataskaitas teiktų tik turinčios daugiau nei 250 darbuotojų įmonės. Tuomet Lietuvoje Direktyvos nuostatos būtų aktualios tik ketvirtadaliui darbuotojų. Daugiau – čia (liet.).
- Fiskalinė politika. 2022-ieji gali tapti esminių posūkių metais, kai pasikeis ES fiskalinės taisyklės ir ekonominė valdysena. Jei viskas sėkmingai klotųsi, tai atvertų kelią daugybei profesinių sąjungų prioritetų, nes būtų atlaisvintos investavimo, lėšų išleidimo taisyklės. Tai reikalinga tokiems didiesiems iššūkiams kaip skaitmeninė transformacija ar klimato kaita suvaldyti. Daugiau – čia (angl.)
- Darbo reforma. Dideli teigiami pokyčiai Ispanijoje – vyriausybė ir socialiniai partneriai susitarė dėl naujos darbo reformos. Tikimasi, kad ji atneš daugiau saugumo ir stabilumo darbuotojams. Prieš tai terminuotos darbo sutartys buvo itin paplitusios – taip dirbo apie ketvirtadalis ispanų. Taip pat bandoma kovoti su piktnaudžiavimu, kai terminuotose darbo sutartyse būdavo nustatomos itin prastos darbo sąlygos. Daugiau apie reformą – čia (angl.).
- Kazachstanas. Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija apgailestauja dėl daugiau nei 160 žmonių nužudymo per pastarojo meto smurtą Kazachstane ir ragina nuodugniai ištirti visų mirčių aplinkybes, taip pat žalą viešajai ir privačiai nuosavybei. Daugiau apie tai – čia (liet.).
- TDO. Artėjant naujo(-s) Tarptautinės darbo organizacijos vadovo(-ės) rinkimams, sausio 20-21 d. vyks vieši dialogai su kandidatais. Pokalbių transliacijas galėsite stebėti čia, daugiau informacijos – čia (angl.).
- Darbo platformos. Direktyvos pasiūlymui dėl darbuotojų darbo sąlygų gerinimo skaitmeninėse darbo platformose sėkmingai stumiantis į priekį, profesinėms sąjungoms svarbu suvokti apie tokio tipo užimtumo specifiką ir problematiką. Dėl to Europos profesinių sąjungų institutas parengė profesinių sąjungų gidą, atsakantį į daug neaiškių klausimų. Jį galite parsisiųsti per čia (angl.).
- Sveikata. Pastaraisiais metais Nyderlanduose nuskambėjo ne vienas skandalas, kai darbuotojai buvo tinkamai neapsaugoti nuo kancerogeninės cheminės medžiagos – chromo VI. Profesinės sąjungos prisiėmė atsakomybę ginant aukas. Daugiau apie šią istoriją – čia (angl.)