Eiliniame LPSK valdybos posėdyje

Balandžio 22 d. įvykusiame eiliniame LPSK valdybos posėdyje LPSK pirmininkė Inga Ruginienė informavo apie paskutinį susitikimą pas premjerę Ingridą Šimonytę dėl gynybos mokesčio. Jame buvo pristatytas vadinamasis šviesoforas, kurį sudarė darbdavių ir profesinių sąjungų atstovai. Žalia spalva yra pažymėtos priemonės, kurioms pritaria abi pusės, geltona – diskutuotinos, raudonoje zonoje minimos priemonės, kurioms kategoriškai nepritaria kuri nors viena pusė. Pastarąja pažymėtas ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) kėlimas. Profesinės sąjungos laikėsi pozicijos, jog atsakomybę dėl sprendimų turi prisiimti valdžios atstovai, socialiniai partneriai pateikė tik savo matymą.

Atrodo, kad PVM kėlimas kol kas nėra minimas tarp prioritetų, susitikime pateikta ir kitų pasiūlymų. Sutarta, kad surinkti mokesčiai eis į atskirą gynybos finansavimo fondą. Greitu laiku Vyriausybė turėtų pateikti savo pasiūlymus, kurie bus svarstomi Seime.

Anot I. Ruginienės, pastaruoju metu daug jėgų atėmė diskusijos dėl Profesinių sąjungų įstatymo projekto. Projektu siūloma išplėsti profesinių sąjungų prievoles: įtvirtinti profesinių sąjungų valdymo organų atsakomybę teikiant metines veiklos ataskaitas ir metinius finansinius ataskaitų rinkinius, tame tarpe ir informaciją apie gautą finansinę ir nefinansinę paramą ir jos panaudojimą.

Jau įvyko susitikimas su Seimo Socialdemokratų frakcija, artimiausiu metu  I. Ruginienė susitiks su Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariais. Pavyko pasiekti, kad įstatymo pakeitimui nepritarta Lietuvos trišalėje taryboje, Vyriausybės išvados projektas taip pat yra profsąjungoms palankus, toliau projektas bus svarstomas Seimo komitetuose.  Taip pat LPSK dirba su Tarptautinės darbo federacijos (TDO) teisininkais, iš jų laukiama išvados dėl įstatymo projekto. LPSK nuomone, Seimo nario Viliaus Semeškos inicijuotas projektas varžo profesinių sąjungų laisvę, pažeidžia TDO konvenciją ir Lietuvos Konstituciją, jam turėtų būti nepritarta iš esmės.

Posėdyje taip pat aptartas gegužės 1-osios renginys „Už laisvę ginti savo teise, už laisvę streikuoti“. Jis prasidės 11 val. Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje, vyks eitynės Gedimo prospektu iki Vyriausybės, kur numatytas mitingas.

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!