Trišalėje taryboje – premjeras Gintautas Paluckas

Vasario 18 d. eiliniame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje dalyvavo premjeras Gintautas Paluckas, kuris su tarybos nariais aptarė darbuotojams bei verslui aktualiausius ekonominės ir socialinės politikos klausimus. „Visoje Europos Sąjungoje ir Lietuvoje šiuo metu turime iššūkių konkurencingumo, našumo, darbo rinkos poreikių srityje, kurių negalime spręsti be plataus sutarimo valstybėje, ir Trišalė taryba yra formatas, kurį Vyriausybė mato kaip vieną kertinių tokioms diskusijoms“, – sakė jis.

Vyriausybės vadovo teigimu, ekonominiam konkurencingumui išjudinti šiandien būtinas aiškesnis, kokybiškesnis verslo aplinkos reguliavimas, esmingas biurokratinių kliūčių ir perteklinio reguliavimo šalinimas – vienos esminių užduočių, kurias sau išsikėlusi ši Vyriausybė, kartu skiriant ne mažesnį dėmesį socialiniam teisingumui darbo santykių ir darbo užmokesčio srityse.

Premjeras pažymėjo, jog socialinis dialogas Vyriausybei išliks svarbus ne tik pradiniame etape,  šiuo metu rengiant Vyriausybės programos priemonių įgyvendinimo planą, tačiau ir ateityje, įgyvendinant bendrai sutartus tikslus ir stebint pažangą.

Susitikime diskutuota darbo rinkos poreikių ir valdomos imigracijos, mokestinės aplinkos, Lietuvos ekonominio augimo, mokymosi visą gyvenimą skatinimo, taip pat šalies ekonominiam konkurencingumui svarbaus saugumo ir kitomis temomis.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Dalia Jakutavičė kalbant apie darbo imigraciją paragino daugiau dėmesio skirti darbuotojų iš ES šalių atvykimo dirbti skatinimui. „Turime būt greitesni efektyvesni, atviri diskusijai, bet tuo pačiu nestabdyti tų sprendimų, kurių reikia čia ir dabar. To norėčiau palinkėti tiek darbdaviams, tiek profesinėms sąjungoms“, – sakė ji. D. Jakutavičė taip pat ragino tiek darbdavius, tiek profesines sąjungas nebijoti streikų ir drąsiai imtis jų liberalizavimo: „Streikai duoda ir kitą efektą: darbuotojai protestuoja ir streikuoja, kaip žinia, ten, kur ne viskas tvarkoje, todėl streikų liberalizavimas greičiau išvalytų rinką nuo nesąžiningo, pusiau legalaus verslo, ji taptų švaresnė, skaidresnė, o mes patys surinktume daugiau mokesčių ir būtų sukurta kokybiškesnių darbo vietų“.

Kitas LPSK atstovas Trišalėje taryboje – Geležinkelininkų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Artūras Černiauskas klausė, ar ši socialdemokratų vyriausybė ryšis įvesti realius progresyvinius mokesčius, nes iki šiol viskas apsiribodavo tik kalbomis. G. Paluckas patikino, jog progresyvumas bus, tai yra sutarta ir valdančioje koalicijoje. A. Černiauskas taip pat užsiminė apie Trišalės tarybos sekretoriato grąžinimą, nes kai tarybą aptarnaujanti įstaiga turėjo atskirą biudžetą, socialinė partnerystė esą davusi daugiau rezultatų.

Vėliau buvo aptarti Vyriausybės pasiūlymai, keičiantys socialinių partnerių atstovų skyrimo į Europos Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą tvarką ir siūlantys socialiniams partneriams pateikti iki keturių kandidatų vieną vietą, kuriuos profesinių sąjungų ir darbdavių atstovai atmetė.

Po to Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė pristatė Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo pagrindinius principus ir šiuo metu svarstomus jų pakeitimus.

Kitas Trišalės tarybos posėdis vyks kovo 18 d.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!