LPSK valdybos posėdyje

Birželio 14 d. įvyko eilinis LPSK valdybos posėdis. Jame LPSK pirmininkė Inga Ruginienė informavo, jog Seimo nario Viliaus Semeškos inicijuoti Profesinių sąjungų įstatymo pakeitimai buvo atmesti Seimo Audito komitete, Žmogaus teisių komitetas nusprendė projektą grąžinti iniciatoriui tobulinti. Liko sulaukti pagrindinio komiteto – Socialinių reikalų ir darbo – spendimo. Anot pirmininkės, projekto iniciatorius niekur nesilanko, negina savo projekto, Trišalės tarybos ir Vyriausybės išvados buvo neigiamos, todėl tikėtina, kad projektui nebus pritarta ir Seime.

Valdybos nariai taip pat apsisprendė ir dėl pozicijos minimalios mėnesio algos (MMA) nustatymo kitiems metams klausimu. Lietuvos bankas (LB) atsitraukė nuo savo pradinio pasiūlymo kelti MMA iki 1070 eurų ir paskutiniame Trišalės tarybos posėdyje pasiūlė MMA didinti neva dalimis per kelis metus. LB rekomendacija – kitais metais MMA didinti tik iki 1016 eurų. Darbdavių pozicija dar neaiški, vyriausybė laukia, kol susitars socialiniai partneriai. LPSK manymu, laikas yra pagaliau pasiekti, kad MMA būtų 50 proc. nuo vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VDU), nes iki šiol šis santykis nebuvo išlaikytas, kai kuriais metais jis nesiekdavo net 45 proc. Todėl Trišalėje taryboje LPSK laikysis pozicijos, kad MMA kitais metais turi būti 1070 eurų.

I. Ruginienė taip pat informavo, jog nacionalinės profesinės sąjungos buvo apsisprendusios šiemet neperžiūrėti Nacionalinės kolektyvinės sutarties (NKS) teksto, o tik atnaujinti sąrašus įmonių/įstaigų, kurioms taikoma NKS. Tačiau Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga visgi pareiškė norą derėtis ir dėl teksto, yra parengusi ir reikalavimus. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, jog derėtųsi tik tuo atveju, jei visos trys nacionalinės profesinės sąjungos prisistatytų deryboms. Nuspręsta inicijuoti visų trijų nacionalinių centrų atstovų susitikimą ir priimti bendrą sprendimą dėl derybų.

Valdyba pritarė pasiūlymui, jog LPSK pirmininkės vasaros atostogų metu laikinuoju konfederacijos vadovu taptų Lietuvos regionų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Audrius Gelžinis.

LPSK pirmininkė I. Ruginienė vadybos nariams taipogi pranešė savo sprendimą dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose su Socialdemokratų partija.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!