5 priežastys, kodėl verta įstoti į profesinę sąjungą

Geriausias metas stoti į profesinę yra dabar – gyvename ekstremalios nelygybės laikais ir jei niekas nesikeis, jau visai netrukus turtingiausias 1% gyventojų valdys daugiau kaip pusę viso pasaulio turto. Tuo tarpu žmonės visame pasaulyje susiduria su užsitęsusia pragyvenimo išlaidų krize ir vis sunkiau suduria galą su galu. Vis daugiau ekonomistų sutinka, jog tokia turto koncentracija mažumos rankose nėra normali kapitalizmo pasekmė ir jog šią nelygybę būtiną spręsti.

Profesinės sąjungos nuolat kovoja už sąžiningesnį pelno pasidalijimą ir darbuotojų interesus, o tai kuria sveikesnę ekonomiką ir darnesnę visuomenę. Tačiau ką profsąjungos siūlo darbuotojams?

  1. Geresnis darbo užmokestis ir kiti privalumai

Įrodyta, kad darbuotojai, priklausantys profesinėms sąjungoms, uždirba daugiau nei profesinėms sąjungoms nepriklausantys darbuotojai. Profesinės sąjungos, pasitelkdamos savo kolektyvinio derėjimosi galią, kovoja dėl geresnių atlyginimų, papildomų atostogų dienų sveikatingumui ir savišvietai, deramo viršvalandžių kiekio ir dėl kitų darbuotojams svarbių aspektų. Profesinės sąjungos atstovauja jūsų interesus ir veda derybas su darbdaviais, todėl jums nereikia to daryti patiems.

  1. Saugumo jausmas

Profesinės sąjungos ne tik jums pasakys, kokias teises turite, bet ir jas gins. Jei darbdavys su jumis elgiasi nesąžiningai, galite kreiptis į profsąjungos atstovus ir sulaukti paramos bei profsąjungos ekspertų teisininės pagalbos.

  1. Daugiau lygybės

Profesinės sąjungos pasisako už lygias teises – jos kovoja su diskriminacija dėl rasės, lyties, seksualinės orientacijos ir negalios. Jos puoselėja pagarbą ir orumą darbo vietoje. Profesinės sąjungos pasisako už geresnes sąlygas darbuotojoms, auginančioms vaikus – lankstumą, didesnes išmokas bei už abiejų tėvų dalijimąsi vaiko priežiūros pareigomis. Šiandien kai kurioms didžiausioms pasaulio profesinėms sąjungoms vadovauja moterys, o profesinės sąjungos aktyviai skatina moteris ir jaunimą imtis vadovaujančių vaidmenų profesinių sąjungų struktūrose.

  1. Sveikata ir sauga

Profesinės sąjungos nenuilstamai agituoja už saugesnes darbo sąlygas ir joms galima dėkoti už daugumą pasiekimų sveikatos ir saugos srityje. Taip yra todėl, jog profsąjungos neleis darbuotojams rizikuoti savo gyvybe, kad pasiektų darbdavių iškeltus nerealistiškus tikslus arba sutaupytų įmonės pinigų. Įvertinti riziką ir grėsmes darbo vietoje vieninteliai gali įvertinti tik tie, kurie su šiomis rizikomis ir susiduria – tai yra, patys darbuotojai, o vienintelis būdas galėti išreikšti savo poziciją – turėti profesinę sąjungą. Turėdami profsąjungos užnugarį, galite drąsiai pasakyti „ne“ pavojingam darbui ir neprarasti darbo.

  1. Solidarumas

Profesinės sąjungos turi neįtikėtinai platų tinklą, apimantį visą pasaulį. Pasaulinės profesinės sąjungos, pavyzdžiui, IndustriALL, kuri vienija proofesines sąjungas iš 140 šalių, gali pasinaudoti savo milijonine naryste, kad atkreiptų pačių didžiausių korporacijų dėmesį. Kartais rimtos problemos gali būti ignoruojamos vietos lygmeniu, tačiau pasaulinės profesinės sąjungos gali atkreipti aukščiausiosios įmonės vadovybės dėmesį ir tokiu būdu padėti spręsti lokalias problemas. Taigi, kai įstojate į profesinę sąjungą, prisijungiate prie pasaulinės šeimos.

 

Pagal Industriall informaciją

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!