Bulgarijoje kriminalizuotas trukdymas profesinių sąjungų veiklai

Šių metų rugpjūčio 7 d. Bulgarijos parlamentas priėmė istorinį sprendimą dėl Baudžiamajo kodekso pakeitimų. Tai – didžiulė pergalė profesinių sąjungų judėjimui, kadangi nuo šiol bet kokie pažeidimai, atlikti prieš darbuotojus ar jų teisę į asociacijos laisvę, bus baudžiami laisvės atėmimu arba bauda.

Šis laimėjimas – Bulgarijos profsąjungų kovos, trukusios 30 metų, rezultatas. Į Baudžiamąjį kodeksą įtraukti bet kokie asociacijos laisvę pažeidžiantys atvejai – smurtas, grasinimai ar kitokios priemonės, trukdančios įsteigti ar jungtis prie profesinės sąjungos, taip pat ir vertimas išstoti. Jei tokie veiksmai kartojasi, skiriama laisvės atėmimo nuo vienerių iki penkerių metų bausmė arba piniginė bauda iki 5 tūkst. dolerių.

Apšvietimo pramonės federacijos prezidentė Tsvetelina Milchalieva teigia, kad „darbuotojų asociacijos teisė reglamentuojama Bulgarijos Respublikos Konstitucijoje, tačiau iki šiol ji nebuvo apsaugota teisiniu būdu, nepaisant nuolatinių CITUB ir pramonės federacijų pastangų. Toks teisę į asociacijos laisvę ginantis pakeitimas yra didžiulis žingsnis į priekį, jei tik jis bus pritaikomas teisinga kryptimi, kaip yra numatyta“.

„IndustriALL pasaulinė profesinė sąjunga sveikina narę su šia didžiule pergale. Ilgi ir sunkūs kovos metai pagaliau atsipirko. Darbuotojų teisių užtikrinimas yra vienas pagrindinių profesinių sąjungų judėjimo prioritetų. Mums reikia daugiau panašių istorijų“, – prideda IndustriALL atstovas Kemal Özkan.

Baudžiamajame kodekse taip pat įvestos griežtesnės sankcijos nelegaliai vežant žmones per sienas, pradedant nuo minimalios 3 metų, baigiant 10 metų laisvės atėmimo bausme, jei įtraukiami nepilnamečiai.

 

Parengta pagal IndustriALL informaciją

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!