LPSK valdybos posėdyje

Rugpjūčio 21 d. mišriuoju būdu įvyko LPSK  valdybos posėdis. Pirmojoje dalyje įvyko komunikacijos socialiniuose tinkluose mokymai, kuriuos surengė MB „Caption“  lektorius Darius Gerulis.

Vėliau LPSK pirmininkė Inga Ruginienė informavo, jog kas savaitę, kiekvieną ketvirtadienį, su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais vyksta derybos dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties atnaujinimo.

Valdybos nariai taip pat buvo informuoti, jog Seimo komitetuose prasidėjo diskusijos dėl Vyriausybės pateiktos mokesčių reformos. LPSK yra pateikusi savo pastabas Seimo nariams ir komitetams. LPSK palaiko didelių suminių pajamų didesnį apmokestinimą gyventojų pajamų mokesčiu, kam aktyviai oponuoja verslo atstovai.

LPSK taip pat iškėlė abejonių dėl Lietuvos banko (LB) pasiūlymo atsisakyti  1 ir 2 centų monetų įvedant apvalinimo formulę visam pirkinių krepšeliui atsiskaitant grynaisiais. I. Ruginienė buvo susitikusi su LB atstovais, jų klausta, ar suvaldys rizikas dėl kainų kėlimo, ar nebus nuskriausti tie, kurie moka grynaisiais. Juolab kad daug didesnė problema yra palūkanų kėlimas, dėl ko smarkiai kyla našta paskolų turėtojams.

I.Ruginienė Informavo apie rugpjūčio 26 d. d. Birštone vykstantį diskusijų festivalį „Būtent!“, kuriame jau trečią kartą su savo erdve dalyvaus ir LPSK komanda.

Valdybos nariams taip pat buvo pranešta, jog iš darbo išeina LPSK tarptautinė sekretorė Vaiva Sapetkaitė, o ją pakeis Aušra Januškevičiūtė, kuri trumpai papasakojo apie save. Ji šiemet VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute rašė baigiamąjį magistro darbą, kuris buvo susijęs su profesinėmis sąjungomis. Aušra susidomėjo profesinių sąjungų veikla ir baigusi magistro studijas ieškojo darbo, kuris ir būtų susijęs su ja.

LPSK Jaunimo centro pirmininkė Alina Tankeliun informavo, kad rugpjūčio 5-6 dienomis įvyko Jaunimo ataskaitinė rinkimų konferencija, kurioje ji perrinkta dar vienai kadencijai bei išrinkta nauja organizacijos taryba.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!