Prasidėjo derybos dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties pakeitimų ir papildymų

Birželio 19 d. įvykusiame LPSK valdybos posėdyje LPSK pirmininkė Inga Ruginienė informavo, jog su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais birželio 16 d. įvyko pirmasis derybinis susitikimas dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties pakeitimų ir papildymų. Jame pasikeista informacija, aptarti techniniai klausimai.

Kadangi dabar galiojanti Nacionalinė kolektyvinė sutartis pernai pasirašyta trejiems metams, derybos vyks tik dėl jos pakeitimų. Taip pat bus atnaujinti sutarties priedai su įstaigų ir įmonių, kuriose veikia profesinės sąjungos, sąrašais, kad papildomos garantijos kitais metais galiotų naujiems nariams.

Rugpjūčio 3 d. įvyks kitas derybų posėdis, iki to laiko profesinių sąjungų pusė turi deleguoti savo derybininkus bei susitarti dėl bendrų reikalavimų. LPSK viešojo sektoriaus profesinėms sąjungoms atstovaujančių organizacijų pirmininkai aptarti šių klausimų susitiks birželio 26 d..

Valdybos posėdyje, be kita ko, diskutuota dėl darbdavių atstovų pasiūlymo atostoginius skaičiuoti imant ne trijų paskutinių mėnesių vidutinį atlyginimą (kaip yra dabar), bet visų metų vidutinį atlyginimą. Po diskusijų nuspręsta, kad darbdavių siūlymas nėra nukreiptas į darbuotojų gerovę ir kol kas geresnės atostoginių apskaičiavimo tvarkos nei esama, nėra pasiūlyta.

Posėdyje taip pat nutarta atnaujinti profesinių sąjungų koordinacinio centro veiklą.

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!