Tarptautinės darbo konferencijos dėmesio centre: Baltarusija, Kosta Rika, Bisau Gvinėja, Indonezija, Didžioji Britanija

 

 

Šių metų Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) surengta Tarptautinė darbo konferencija (TDK) išsiuntė griežtą ispėjimą Baltarusijos valdžiai.

Profesinių sąjungų pasiūlymas Baltarusijai pritaikyti TDO Konstitucijos 33 straipsnį sulaukė didžiulio palaikymo. A. Lukašenkos režime pažeidžiamas asociacijos laisvės principas, taip pat kalinami profesinių sąjungų lyderiai ir darbuotojai. Šiuo sprendimu reikalaujama, kad režimas įgyvendintų prieš 18 metų pateiktas TDO rekomendacijas, taip pat reikalaujama valdžios institucijų priimti trišalę aukšto lygio misiją, kuriai būtų leista lankyti įkalintus profesinių sąjungų lyderius.

„Asociacijos laisvės atžvilgiu, šis griežtas TDO Konstitucijos straipsnis buvo panaudotas pirmą kartą. Tai parodo, kokie akivaizdūs Baltarusijoje yra darbuotojų teisių pažeidimai. Dabar vyriausybės turi pasitelkti stiprų spaudimą prieš režimą, taip pat peržiūrėti ir prekybos santykių sąlygas“, – teigė Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) laikinasis generalinis sekretorius Luc Triangle.

Kitos valstybės, kurios buvo aptartos TDK Darbo standartų taikymo komitete (DSTK), vertinančiame TDO konvencijų laikymąsi, yra šios:

  • Kosta Rika – už nesugebėjimą parengti nacionalinės užimtumo politikos programos, nepaisant to, kad TDO tai ragino padaryti jau 2017 m.,
  • Bisau Gvinėja – už tai, kad nuo 1988 m. nebuvo padidintas minimalus atlyginimas privačiame sektoriuje ir už akivaizdžius profesinių sąjungų laisvės suvaržymus,
  • Indonezija – dėl didžiulių vyriausybės klaidų įgyvendinant Darbo vietų kūrimo įstatymą ir užtikrinant profesinių sąjungų apsaugą nuo diskriminacijos,
  • Jungtinė Karalystė – dėl esamų ir planuojamų teisės aktų, pažeidžiančių darbuotojų vienijimosi teises, varžomą teisę streikuoti, taip pat dėl nesugebėjimo sustabdyti profesinių sąjungų lyderių persekiojimo.

DSTK taip pat peržiūrėjo ataskaitą apie lyčių lygybę darbe, kur pabrėžiamas skubus poreikis panaikinti visų rūšių diskriminaciją darbo srityje, garantuoti visapusišką ir efektyvią motinystės apsaugą ir užtikrinti darbuotojams, turintiems vaikų, palankias sąlygas įsitraukti į darbo rinką.

Konferencijos dalyviai taip pat kreipėsi į TDO Tyrimų komisiją, inicijuodama organizaciją imtis veiksmų dėl asociacijos laisvės ir kolektyvinių derybų pažeidimų Gvatemaloje. Daugelį metų šioje šalyje profesinių sąjungų lyderiai buvo žudomi, o už šiuos nusikaltimus atsakingi asmenys atleidžiami nuo bausmės.

 

Socialinis teisingumas

Šių metų renginio kulminacija – „Darbo pasaulio viršūnių susitikimas: socialinis teisingumas visiems“, vadovaujama TDO Generalinio direktoriaus Gilberto F. Houngbo. Šiame susitikime vyriausybės, taip pat profesinių sąjungų ir darbdavių atstovai išreiškė tvirtą palaikymą pasiūlymui įkurti Pasaulinę koaliciją socialiniam teisingumui.

Priimta rekomendacija dėl kokybiškų mokymosi programų atliepia svarbų TDO Šimtmečio deklaracijos nuostatą dėl visą gyvenimą trunkančio mokymosi galimybės. Joje keliamas reikalavimas, kad vyriausybės įtrauktų profesinių sąjungų ir darbdavių grupes į nacionalinių mokymosi programų kūrimą ir įtrauktų svarbius punktus dėl apmokamų stažuočių, sveikatos ir saugos, teisės į narystę profesinėse sąjungose narystę ir kolektyvines derybas. Be to, diskutuota ir apie būtinybę imtis skubių veiksmų dėl klimato kaitos ir aplinkosauginių problemų, pabrėžiant tai, jog profesinės sąjungos čia turėtų atlikti pagrindinį vaidmenį ir skatinti pramonės sektoriaus pokyčius.

Balsuojant dėl 2024-2025 m. TDO programos ir biudžeto priėmimo, buvo sulaukta pasipriešinimo iš kai kurių valstybių, kurios nepritarė TDO įsitraukimui į veiklas, palaikančias LGBTQ+ darbuotojus. Visgi galiausiai šis pasipriešinimas buvo įveiktas ir programa bei biudžetas patvirtinti.

„Šių metų TDO konferencijoje buvo pasiekta reikšmingų pergalių darbininkų labui, už tai dėkingi turime būti darbuotojų atstovams ir profesinėms sąjungoms, kurios šiai konferencijai Ženevoje ruošėsi kelis mėnesius. Tačiau kai kurie iš tų, kurie bandė neleisti priimti programos ir biudžeto, siekia daugiau nei tik parodyti netoleranciją LGBTQ+ žmonėms. Kai kurie iš jų siekia susilpninti reikšmingą TDO įtaką ginant darbuotojus ir skatinant socialinį teisingumą visame pasaulyje. Mes būsime budrūs ir kovosime prieš tolesnius bandymus sumenkinti mūsų vaidmenį“, – teigė ITUC laikinasis generalinis sekretorius L. Triangle.

 

 

Parengta pagal Tarptautinės darbo organizacijos informaciją

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!