Sektoriuose, kur trūksta darbuotojų – algos žemesnės 9%

Tam, jog būtų išspręsta darbo jėgos trūkumo Europoje problema, darbdaviai privalo siūlyti geriau apmokamas darbo vietas, taip teigiama gegužės 23 d. Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) paskelbtame tyrime.

Praėjusiais metais ES laisvų darbo vietų lygis pasiekė rekordines aukštumas ir sutrikdė gamybos procesus maždaug ketvirtadalyje ES įmonių. Šios tendencijos priežastimi įprastai laikomas įgūdžių trūkumas, tačiau atliktas tyrimas atskleidė kitokias priežastis.

Laisvų darbo vietų ir atlyginimų analizė 22-jose Europos Sąjungos šalyse parodė, kad sektoriuose, patiriančiuose didžiausius darbo jėgos trūkumus, atlyginimai yra 9% žemesni nei ten, kur įsidarbinimas vyksta sklandžiau. Taigi, duomenys atskleidžia, jog būtent žemi atlyginimai yra vienas iš esminių veiksnių, sukuriančių darbo jėgos trūkumą.

Šiuo metu Berlyne vykstančiame ETUC Kongrese nacionalinių valdžių atstovai bus raginami palaikyti profesines sąjungas ir jų pastangas didinti kolektyvinių sutarčių skaičių.

Kolektyvinės derybos yra vienas iš būdų užtikrinti atlyginimų augimą bei spręsti Europoje susiklosčiusią darbuotojų trūkumo problemą. Kongrese taip pat bus keliama idėja dėl apribojimų ES paramai gauti – siūloma, jog teisę naudotis ES paramos fondais ir gauti valstybinę paramą turėtų tik tos įmonės, kuriose vyksta kolektyvinės derybos ir nėra pažeidinėjami sąžiningų derybų principai.

„Orus darbo užmokestis yra gerai darbuotojams, darbdaviams ir pačiai Europai. Būtent žemas užmokestis sukelia pragyvenimo kaštų krizę, tuo pačiu metu dėl darbo jėgos trūkumo kenčiant Europos ekonominiam potencialui ir viešosioms paslaugoms, – situaciją apibendrina ETUC generalinė sekretorė Esther Lynch.

 Parengta pagal Europos profesinių sąjungų konfederacijos pranešimą spaudai.

Iliustracija iš demotyvacija.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!