I. Ruginienė išrinkta Europos profesinių sąjungų konfederacijos viceprezidente

Gegužės 25 d. Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) kongrese Berlyne organizacijos viceprezidente išrinkta Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė.

„Tai pripažinimas ne tik man, bet visam Lietuvos profesinių sąjungų judėjimui, ir rodo, kad mūsų darbai matomi ir vertinami. Tai simbolizuoja naują kokybinį profesinių sąjungų etapą Lietuvoje – mūsų balsas tarptautinėje erdvėje bus dar labiau girdimas ir, tikėkimės, prives prie daugiau teigiamų pokyčių. ETUC yra stipri organizacija su dideliu įdirbiu socialinėje ir ekonominėje srityse, tad man yra garbė priklausyti jos vadovybės komandai“, – komentuoja Inga Ruginienė.

Kongresas – svarbiausias organizacijos renginys, vykstantis kas ketverius metus. Šis kongresas ypatingas ir tuo, kad šiemet minimas Europos profesinių sąjungų konfederacijos įsteigimo penkiasdešimtmetis.

Visą savaitę vykstančiame organizacijos kongrese Berlyne dalyvavo ir kalbėjo daug aukšto lygio svečių: Europos Komisijos vadovė Ursula Von der Leyer, Vokietijos kancleris Olafas Scholcas, Vokietijos darbo ir socialinių reikalų ministras Hubertus Heil, eurokomisaras, atsakingas už darbus ir socialines teises, Nicolas Schmitas bei daug kitų.

Europos profesinių sąjungų konfederacija yra įtakingiausias profesines sąjungas buriantis centras Europoje. Ji atstovauja 45 mln. narių iš 93 profesinių sąjungų organizacijų 41 šalyje bei 10 šakinių Europos profesinių sąjungų federacijų.

Lietuvos atstovas tokį aukštą postą Europos profesinių sąjungų judėjime užimą pirmą kartą.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!