Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojai reikalauja pakeisti vadovą

Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojų profesinė sąjunga prašo aplinkos ministro Simono Gentvilo paraginti savo noru atsistatydinti laikinąjį Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovą ir kuo greičiau skelbti nuolatinio vadovo konkursą.

Nacionalinei žemės tarnybai nuo 2021 m. gruodžio, pasibaigus Laimono Čiako kadencijai, laikinai vadovauja NŽT direktoriaus pavaduotojas Saulius Mocevičius.

Ketverių metų kadencijai naują NŽT vadovą Žemės ūkio ministerija planavo paskirti 2022 metų pirmojoje pusėje. Tačiau nuolatinio NŽT vadovo neparinko nei Žemės ūkio ministerija, nei Aplinkos ministerija, kuriai NŽT pavaldi nuo 2023 m. pradžios.

Savo kreipimesi į aplinkos ministrą NŽT profsąjunga nurodo, kad tarnyboje įsivyravo darbo teisės pažeidimai ir psichologinis smurtas: nepagarbus elgesys, perteklinių ir nereikalingų užduočių skyrimas, nepagrįstas darbo krūvio didinimas, elektroniniai laiškai, skambučiai bei SMS žinutės po darbo, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Netinkamai planuojama ir organizuojama NŽT veikla kelia sumaištį, įtampą ir net sukelia sveikatos sutrikimų. Anot profsąjungos, tarnyboje vyrauja slogi visuotinės baimės atmosfera.

Nacionalinėje žemės tarnyboje Vidaus reikalų ministerijos Projektų ir kokybės valdymo skyrius atliko tyrimą, kuris parodė, kad NŽT vyrauja akivaizdžios mobingo apraiškos: 31 proc. darbuotojų pranešė, kad išskirtinai jiems dažnai arba kartais nustatomas neadekvatus darbo krūvis; 29 proc. darbuotojų teigė, kad su jais bendraujama pakeltu tonu; 23 proc. darbuotojų pasisakė patiriantys žodinę agresiją ir patyčias, grasinimus; 23 proc. darbuotojų pranešė, kad apie juos neigiamai atsiliepiama jiems negirdint; 22 proc. darbuotojų skundžiasi, kad juos pertraukinėja, riboja galimybę išsakyti nuomonę; 16 proc. darbuotojų pranešė, kad jiems skiriamos beprasmės užduotys arba užduotys iš vis neskiriamos; 13 proc. darbuotojų teigė, kad yra nuolat kritikuojamas jų darbas arba jų gebėjimai. Anot tyrimo, iš 64 proc. darbuotojų, kurie bandė spręsti sudėtingą situaciją, net 57 proc. jos išspręsti nepavyko.

„Profesinė sąjunga yra suinteresuota sklandžia ir darnia NŽT veikla bei sklandžia žemėtvarkos reformos eiga, racionaliomis, efektyviomis, valstybei ir visuomenei naudingomis žemės tvarkymo bei administravimo permainomis,“ – rašoma NŽT profsąjungos kreipimesi į aplinkos ministrą.

Sprendimas kreiptis į aplinkos ministrą su reikalavimais buvo priimtas neeiliniame visuotiniame NŽT darbuotojų profsąjungos susirinkime gegužės 23 d.

Regioninių profsąjungų federacijos inf.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!