Transporto įmonėse – begalės darbo teisės pažeidimų

Organizuotos bendros Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir Valstybinės darbo inspekcijos (VDI)  prevencinės akcijos metu Šalčininkų pasienio kontrolės poste, Pamūrinės k., Gerviškių sen., Šalčininkų r. sav VSAT ir VDI pareigūnai patikrino 12 Lietuvos įmonių vairuotojų  ir tik 2 iš jų įdarbinti nepažeidžiant įdarbinimo tvarkų.

Siekiant užkirsti kelią nelegaliam, nedeklaruotinam  darbui, prekybai žmonėmis ir jų išnaudojimui darbo rinkoje, tarp VSAT ir VDI 2022 m. pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas. Pagal šį susitarimą VSAT Varėnos pasienio rinktinės Migracijos skyriaus pareigūnai kartu su VDI Vilniaus skyriaus inspektoriais vykdo neplanines akcijas VSAT Varėnos pasienio rinktinės veiklos teritorijoje esančiose pasienio kontrolės punktuose. Jų metu tikrinami krovininio transporto priemonių vairuotojai.

„Bendri patikrinimai labai pasiteisino, nes suvienijus jėgas yra atskleidžiamos plačios nelegalaus darbo schemos. Tokiuose patikrinimuose galima nustatyti ne tik kontrabandos atvejus, bet ir atidžiau išsiaiškinti, ar vairuotojų pateiktos darbo sutartys nėra fiktyvios. Pavyzdžiui, nustatyta, kad vienoje transporto įmonėje nelegaliai dirbo net 88 asmenys“, – teigia Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius.

VDI ir VSAT bendradarbiauja ne tik rengdami bendras akcijas, bet ir tirdami VSAT surinktus duomenis per kasdienius patikrinimus. Tokiu būdu nustatyti net 164 nelegalaus darbo atvejai, už juos įmonėms bendrai baudų skirta už beveik 150 tūkst. eurų. Vienai įmonei skirta net 76 384 eurų bauda.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!