Susitikimas su kandidatu į ETUC vadovus

Šiandien, trečiadienį,  Lietuvos, Latvijos, Estijos šalių profesinių sąjungų lyderiai susitiko su vienu iš kandidatų į Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generalinio sekretoriaus poziciją.

Belgas Luc Triangle Baltijos šalims puikiai pažįstamas kaip federacijos “IndustriAll”, jungiančios pramonės sektoriaus darbuotojus Europoje,  generalinis sekretorius, aktyviai atstovaujantis savo vadovaujamai organizacijai ETUC veiklose bei kituose formatuose.

Per susitikimą jis ne tik sulaukė klausimų apie tolesnius planus, kaip turėtų plėtotis ETUC, bei jo prioritetus, bet ir kaip šis kandidatas mato Baltijos šalis bendrame profesinių sąjungų judėjimo kontekste ir šio regiono profesinių sąjungų pajėgumų didinimo galimybes. Taip pat nemažai kalbėta apie padėtį Baltijos šalyse. Ypač L. Triangle domino energijos kainų situacija bei to įtaka ekonomikai, didelė infliacija, per menki atlyginimai, nuo karo bėgančių ukrainiečių  integracija, bendros visuomenės nuotaikos bei kita.

Kandidatas į generalinio sekretoriaus poziciją ne kartą pabrėžė, kad vienas jo svarbiausių uždavinių būtų konsensuso tarp organizacijos narių užtikrinimas. Jo manymu, net jei padėtis skirtingose šalyse stipriai skiriasi, rasti bendrą poziciją tikrai įmanoma.

Priminsime, kad kita žinoma kandidatė į šią poziciją yra Esther Lynch.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!