Inga Ruginienė vadovaus LPSK dar ketverius metus

Gegužės 6 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) eiliniame suvažiavime dar vienai ketverių metų kadencijai pirmininke išrinkta Inga Ruginienė.

Įvertindama pirmąją savo kadenciją Inga Ruginienė suvažiavimo delegatams paminėjo iššūkius, su kuriais teko susidurti per pirmąją kadenciją: „dėl pandemijos daug ko turėjome mokytis iš naujo bei atidžiai sekti, kad nebūtų pasinaudota padėtimi ir sumažintos darbuotojų garantijos. Daugmaž apsipratę su virusu, turėjome  kitą labai svarbią darbuotojų judėjimui pamoką – streiką „Achemoje“, atėmusiu daug laiko ir energijos, tačiau davusiu neįkainojamos patirties. Na, ir galiausiai viską vainikavo net sapnuose nematytas košmaras – karas Ukrainoje.“

LPSK pirmininkė pasidžiaugė didėjančia naryste, organizacijos žinomumo augimu, vardijo sėkmes ir nesėkmes, ką pavyko nuveikti ir kas liko neištesėta.

Antrojoje kadencijoje ji žadėjo tęsti darbus, tobulinti veiklas, didinti žinomumą apie profesines sąjungas: „Darbas LPSK man nėra darbas, tai – daugiau gyvenimo būdas. Tai, ką aš darau kiekvieną dieną, suteikia man pasitekinimo jausmą, ypač kai padedi konkrečiam žmogui ar žmonių grupei. Atidaviau šiam darbui visą širdį pirmojoje kadencijoje, žadu tai daryti ir ateityje“, – prisistatydama delegatams kalbėjo LPSK Inga Ruginienė.

Suvažiavime, kuriam pirmininkavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos vadovai Dalia Jakutavičė ir Egidijus Milešinas, taip pat išklausyta ir patvirtinta LPSK ataskaita, priimti nauji LPSK įstatai, atnaujintos veiklos kryptys, priimta rezoliucija ir patvirtinta kontrolės komisija (Birutė Daškevičienė, Jonas Katinauskas, Henrita Maštauskaitė, Žydrūnas Mineikis, Judita Putramentienė, pakaitiniai – Henrikas Jedello ir Janina Nemeikšytė).

Antrojoje – šventinėje dalyje po įžanginio LPSK pirmininkės Ingos Ruginienės žodžio pranešimą apie organizacijos 20 metų veiklą perskaitė Janina Matuizienė. Ji generaline sekretore buvo renkama nuo pat LPSK įsteigimo 2002 m., o jos darbas organizacijoje baigėsi, kai šiame suvažiavime pakeitus įstatus nebeliko generalinio sekretoriaus pozicijos.

Vėliau sveikinimus tarė svečiai iš užsienio: Luca Visentini, Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinis sekretorius; Piotr Ostrowski, Lenkijos profesinių sąjungų aljanso (OPZZ) vicepirmininkas, Anton Leppik, Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos Visaeuropinės regioninės tarybos vykdantysis sekretorius; Egils Baldzēns, Latvijos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas; Peep Peterson, Estijos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas; Milla Järvelin, Šiaurės profesinių sąjungų tarybos (NFS) politikos patarėja.

Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodį perskaitė Prezidento patarėja socialinės politikos klausimais Vaida Budzevičienė. Sveikinimo kalbas ir savo atstovaujamų institucijų apdovanojimus LPSK atstovams įteikė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir Valstybinės darbo inspekcijos kancleris Šarūnas Orlavičius.

Šventinio suvažiavimo delegatus taip pat sveikino Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevčiūtė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Lukas Savickas, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Vėliau aukščiausiu organziacijos apdovanojimu – LPSK auksiniu ženkliuku – bei padėkos raštais už ilgametę ir prasmingą veiklą buvo apdovanoti specialios komisijos atrinkti žmonės.

Fotogalerija – feisbuke (fotografas Irmantas Gelūnas)

Suvažiavimo dokumentai

LPSK 20-mečio minėjimo vaizdo įrašas

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!