„Achema“ prievarta iškeldina profesinę sąjungą iš gamyklos teritorijos

Balandžio 11 d. ryte į darbą „Achemos“ bendrovėje atvykę Achemos darbuotojų profesinės sąjungos (ADPS) darbuotojai savo kabinetus rado užantspauduotus. Jie informuoti, kad gamykla profesinei sąjungai skiria kitas patalpas. Tiesa, šios – nebe gamykloje, o Jonavoje, t. y. nuo gamyklos nutolusios kelis kilometrus.

ADPS pirmininkė Birutė Daškevičienė sako, kad pirmą raginimą išsikraustyti „Achema“ profesinei sąjungai pateikė kovo 4 d., penktadienį. Tuomet liepta išsikelti iki kovo 7 d., pirmadienio.

„Mes įmonę informavome, kad, vadovaujantis įstatymais, apie iškraustymą turime būti informuoti prieš 3 mėnesius. Vis tik vietoj to balandžio 1 d., taip pat penktadienį, gavome dar vieną raginimą išsikelti. Taip pat iki pirmadienio. Šiandien raginimo nebėra, bet yra užantspauduoti kabinetai su įspėjimu į juos neiti. Profesinė sąjunga liko atkirsta nuo dokumentų bei visų duomenų, taip pat ir kompiuterių, buhalterinių dokumentų, kasos“, – pasakoja B. Daškevičienė.

Ji įsitikinusi, kad taip įmonė mėgina paralyžiuoti profesinę sąjungą. Iškraustymui pasirinktas laikas, kai dėl Nepaprastosios padėties paskelbimo Lietuvoje ADPS sustabdė vykusį streiką. Priminsime, kad jis paskelbtas, nes AB „Achema“ atsisako tęsti derybas ir pasirašyti kolektyvinę sutartį.

„Mes, gerbdami įstatymus, streiką sustabdėme. Įmonė tuo pasinaudojo ir nutarė mus patraukti iš gamyklos teritorijos. Tai – ne smulkmena, mūsų organizacijos nariai pasisako už tai, kad jiems atstovaujanti organizacija būtų pasiekiama bet kuriuo metu. Dabar tai bus apsunkinta. Visgi esmė ta, kad „Achema“ sistemingai žlugdo darbuotojų atstovų organizaciją, kovojančią dėl žmonių teisių. Mums nebeleidžiama organizuoti narių susirinkimų, dalyvauti darbuotojų susirinkimuose bei trukdoma kitai teisėtai profesinių sąjungų veiklai. Akivaizdžiai matome, kad, jeigu verslas turi neribotus finansinius bei teisinius resursus, kaip „Achema“, tuomet gali užtikrintai, sistemiškai trukdyti profesinės sąjungos veiklai. Galiojanti teisinė sistema mūsų apginti negali“, – konstatuoja B. Daškevičienė.

Profesinė sąjunga patalpose, iš kurių iškeldinama, buvo nuo 1996 m. Iki streiko įmonei tai buvo priimtina. Pradėjus streiką, staiga atsirado priežasčių darbuotojų atstovus iškeldinti už kelių kilometrų nuo gamyklos ir taip apsunkinti profesinės sąjungos veiklą ir narių komunikaciją su darbuotojų atstovais.

ADPS inf.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!