Patyrusiesiems psichologinį smurtą darbe – atskiras VDI skyrius

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) įsteigė Psichologinio smurto darbe prevencijos skyrių, kuris vykdys įstatymų ir kitų norminių teisės aktų, reglamentuojančių psichologinio smurto darbe, lygių galimybių darbe pažeidimų prevenciją ir jų laikymosi kontrolę įmonėse, įstaigose, organizacijose ir kitose organizacinėse struktūrose.

Psichologinio smurto prevencijos skyriuje dirbantys 8 inspektoriai (iš jų 5 – teritoriniuose skyriuose) registruos ir tirs skundus dėl psichologinio smurto darbe bei jo apraiškas ir dalyvaus vykdant priežiūros politiką.

Skyriaus darbuotojai ne tik nagrinės skundus ir pranešimus, susijusius su psichologiniu smurtu darbe, bet ir konsultuos darbdavius, įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybas, darbdavių organizacijų atstovus, specialistus, profesinių sąjungų organizacijas ir darbuotojus psichologinį smurtą darbe reglamentuojančių teisės aktų taikymo, prevencijos ir tyrimo klausimais.

„Užtikrinti darbuotojo orumą ir saugumą darbe yra vienas svarbiausių darbdavių siekių, o naujai įsteigtas VDI skyrius turėtų prie to reikšmingai prisidėti. Vis dėlto, viena institucija visos psichosocialinės aplinkos pakeisti negali, čia turi bendradarbiauti ir patys darbuotojai, ir darbdaviai, ir darbuotojų atstovai. Patyrusius smurtą darbe raginame nebijoti prašyti pagalbos, kreiptis į VDI, darbo tarybas ir profesines sąjungas“, – pažymi Lietuvos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius.

Kreiptis galima bendraisiais kanalais: el. paštu info@vdi.lt, raštu, VDI Facebook paskyroje, telefonu 8 5 213 9772  (I-IV: 9:00-16:00; V: 9:00-15:00, pertrauka 12:00-13:00), mobiliųjų įrenginių programėlėje „Žinok teises“.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!