Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

  • Produktyvumas. Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) tyrimas parodė, kad Europos darbuotojai šiais metais būtų galėję ne tik nesunkiai padengti Kalėdų išlaidas, bet ir pasilikti šiek tiek pinigų naujiems metams, t. y. jei atlyginimai per pastaruosius dvejus metus nebūtų atsilikę nuo produktyvumo augimo. Daugiau apie tai – čia (liet.).

 

  • Mokesčiai. Europos Komisija pasiūlė priemones dėl ES naujų vidinių išteklių sutelkimo ir sąžiningo įmonių apmokestinimo. Direktyvos dėl minimalaus mokesčių tarifo tarptautinėms korporacijoms ir priemonių kovoti su fiktyviomis kompanijomis pasiūlymas yra žingsnis teisinga linkme. Bendras korporacijų apmokestinimo 15 proc. tarifas prisidėtų kovojant su mokesčių vengimu ir mokesčių lenktynėmis žemyn; vis dėlto ETUC palaikytų dar didesnį – 25 proc. tarifą. Daugiau – čia (liet.).

 

  • Prekyba. Pandemija atksleidė, kad ES tiekimo grandinės pažeidžiamos ir greitai kyla problemos atsivežant įvairios produkcijos – nuo veido kaukių iki technologinių komponentų. Iš čia atsirado „atviros strateginės autonomijos“ siekis. Vis tik ETUC generalinio sekretoriaus pavaduotojas Claes-Mikael Stahl sako, kad tarptautinėje prekyboje ES turi laikytis aukštų standartų. Tai – proga sustiprinti darbo sąlygas ne tik ES, bet ir mūsų prekybos partnerių šalyse. Daugiau apie tai rasite čia (angl.).

 

  • Platformos. 2021 m. pažymėti teigiamais postūmiais siekiant pagerinti skaitmeninių darbo platformų darbuotojų darbo sąlygas. Pagrindinės dėmesio sritys – jų darbuotojų statusas, adekvatesnis darbo reglamentavimas, algoritminės valdysenos skaidrumas ir sąžiningumas. Vis tik koks dabartinis status quo ir prognozuojami rezultatai? Daugiau – čia (angl.).

 

  • Grožio politika. Aukšto lygio grožio konkursai tapo gera platforma politinei pozicijai išreikšti. Vienas pastarojo meto įdomesnių pavyzdžių – Airijos atstovės Katharine Walker pasirodymas „Mis Visata“ konkurse, kur ji sužibėjo išskleidusi savo kostiumą, ant kurio buvo pareikalauta sąžiningo užmokesčio slaugytojoms/-ams. Tai – ir jos pačios sritis. Daugiau – čia (angl.).

 

  • JAV. Kai kuriose JAV didžiosiose kompanijose prasidėjo didelės jungimosi į profesines sąjungas iniciatyvos. Kaip žinia, daugelis tokių verslų priešindavosi bet kokioms organizavimosi pastangoms, dalis jų net samdydavo konsultantus, kad rastų būdų kaip „išvengti“ profesinių sąjungų. Vis tik darbuotojų sėkmingos pastangos kavos tinkle „Starbucks“ pateko į daugybės medijų antraštes. Panaši situacija šviečiasi ir „Kellog’s“. Ar tai naujo etapo pradžia? Daugiau – čia, čia, čia (angl.).

 

  • Mianmaras. Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija (ITUC) kreipėsi į JT generalinį sekretorių, skatindama kuo skubiau ieškoti sprendimų dėl Mianmaro režimo žiauraus susidorojimo su oponentais. ITUC generalinė sekretorė S. Burrow situaciją apibūdino kaip sistemiškas skerdynes. ITUC kviečia visus neabejingus šiai situacijai paremti režimo priešininkus per specialiai sukurtą fondą. Daugiau – čia (angl.)

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos informacija

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!