25-osios Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos šeimų sporto žaidynės

Birželio 19-20 dienomis Šventojoje, poilsio bazėje “Energetikas”, po dviejų metų pertraukos, įvyko jubiliejinės, 25-osios, Lietuvos pramonės darbuotojų šeimų sporto žaidynės, į kurias atvyko per 500 pramonės įmonių darbuotojų ir jų šeimų narių iš visos Lietuvos. Tiesa, šiemet dėl pandemijos pasekmių į renginį susirinko mažiau dalyvių nei įprasta, tačiau tai organizatoriams nesukliudė sukurti šventiškos nuotaikos.

Žaidynėse dalyvavo 13 komandų iš šilumos ūkio, chemijos pramonės, elektros energetikos, kitų įmonių.

Daugiausiai prizų susižėrė elektrėniškiai

Dalyviai rungėsi įvairiose individualiose ir komanadinėse rungtyse: sportinės žūklės, rinktinių ir šeimų tinklinio, virvės traukimo, rąsto pjovimo, bėgimų įvairiose amžiaus grupėse, vaikų ir suaugusių kvadrato, kliūtinio bėgimo, kt.

Šiais metais rezultatyviausia komanda buvo UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ – net 42 prizinės vietos. Antroji – AB „Achema“ komanda: ji iškovojo 29 prizines vietas. Trečioji – ESO komanda (17 prizinių vietų).

Gerai sekėsi ir UAB „Raseinių šilumos tinklai“ komandai, laimėjusiai 10 prizinių vietų, bei UAB „Tauragės šilumos tinklai“ komandai (iškovotos 8 prizinės vietos).

Jubiliejus paminėtas populiariu šokiu

Šeštadienį, 9 val., tradiciškai vyko Žaidynių atidarymas. Pradžioje buvo pagerbtas amžinatilsį ilgamečio Federacijos vadovo, vieno iš šių Žaidynių iniciatorių ir puoselėtojų, Juozo Neverausko atminimas. Vėliau sveikinimo žodį tarė LPPSF pirmininkė Dalia Jakutavičė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė ir Lietuvos šilumos tikėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius.

Šiemet renginio organizatorės, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF), vėliavą pakėlė žūklės rungties nugalėtoja Lina Jackaitytė iš UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“.

Nugalėtojų apdovanojimas siekiant išvengti dalyvių būriavimosi šiais metais vyko taip pat kiek neįprastai: taurės ir medaliai buvo įteikti pasibaigus kiekvienai rungčiai. Išdalinta 49 taurės ir po 87 aukso, sidabro bei bronzos medalius. Taip pat po specialų medalį gavo bėgimuose dalyvavę vaikai. O vaikų kvadrato nugalėtojus 10 metų kategorijoje šiemet specialiais prizais apdovanojo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.

Šių metų Žaidynėse visų saugumui buvo atsisakyta ir tradicinės bei daugelio laukiamos vakaronės. Visgi organizatoriai į situaciją pažvelgė kūrybiškai ir pakvietė visas komandas šeštadienio vakarą, paplūdimyje, dalyvauti sąspietyje (angl.“flash mob”) šokant pasaulyje ir Lietuvoje išpopuliarėjusį šokį “Jerusalema”. Jo dalyviai turėjo galimybę mokytis dar iki renginio.

Pažymėtina, kad Sporto žaidynės buvo organizuojamos laikantis saugumo dėl COVID-19 reikalavimų: siekiant apsisaugoti nuo galimo užsikrėtimo koronaviruso infekcija dalyviams buvo rekomenduojama naudotis dezinfekcinėmis  priemonėmis, laikytis saugaus atstumo, vengti artimo kontakto, viešo naudojimo uždarose patalpose naudoti vienkartines kaukes, o sergantiems COVID-19 virusu dalyvavimas žaidynėse buvo draudžiamas. Taip pat atsisakyta ir kai kurių komandinių rungčių, kurių metu sunkiau išvengti artimo kontakto.

Dar kartą sveikiname  visus nugalėtojus ir prizininkus, dėkojame visiems Žaidynių dalyviams!

Nuoširdi Žaidynių organizatorių padėka:

Renginio rėmėjams: Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijai, Lietuvos elektros energetikos asociacijai ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai.

Teisėjų komandai: vyr. teisėjui Gediminui Kriščiūnui, Gintui Stasiūnui, Ieva Bartkienei, Anatolij Šugajev, Vidmantui Mikalajūnui, Mariui Leveikai, Artūrui Gasiūnui, Vaidui Ratkevičiui, Donatui Matijoškai, Sauliui Jakutavičiui, Arūnui Kaminskui, Vilimui Bertašiui, Sauliui Vitartui.

Renginio vedėjui Juozui Adomaičiui.

Visiems pagalbininkams: Alinai Tankeliun, Viliui Baronui, Egidijui Žemaičiui, Vitalijai Januškevičienei.

LPPSF inf.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!