Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

  • Skaičiuojama, kad po trejų metų 42 proc. iš darbo užduotims skiriamų valandų bus atliekama mašinų arba algoritmų. Taip pat manoma, kad darbuotojams, norintiems prisitaikyti prie naujų darbo rinkos poreikių, nuo dabar iki 2022-ųjų vidutiniškai reikės 101 dienos įgūdžiams įgyti ar pagerinti. Visą straipsnį rasite čia.

  • Nutekintos Jungtinės Karalystės vyriausybės prognozės, kas veikiausiai nutiks, jei „Brexit“ su ES nesibaigs sustarimu, žada nemažų neigiamų padarinių tiek JK verslui, tiek visuomenei. Priminsime, kad dabartinė naujo JK premjero Boris Johnson pozicija yra tokia, kad britai paliks ES spalio 31 d. bet kuriomis aplinkybėmis. Apie tai skaitykite čia.

  • Švedų tyrėjai publikavo studiją, kurioje apibendrinti iki šiol atlikti tyrimai, analizuojantys darbo sąlygų ir neurodegeneracinių ligų – Alzheimerio, Parkinsono ir šoninės amiotrofinės sklerozės – tarpusavio priklausomybę. Daugiau – čia.

  • Aviakompanijos „Ryanair“ pilotai Airijoje, atstovaujami profesinės sąjungos „Forsa“, paskelbė apie šį ketvirtadienį planuojamą dviejų dienų streiką. Dėl to „Ryanair“ kreipėsi į teismą bandydama jį sustabdyti. Priežastis – netenkinantis darbo užmokestis ir prastos darbo sąlygos. Teigiama, kad kitose aviakompanijose situacija kur kas geresnė. Be to, įtampą didina kalbos apie įgulų narių atleidimus. Apie planus streikuoti taip pat paskelbė Ispanijos bei Portugalijos pilotai. Daugiau apie streiką Airijoje – čia, plačiau – čia.

  • Honkongo profesinių sąjungų konfederacija kreipėsi į Tarptautinę profesinių sąjungų konfederaciją (ITUC), prašydama mobilizuoti tarptautinę profesinių sąjungų bendruomenę dėl paramos protestuotojams, reikalaujant gerbti susirinkimų ir žodžio laisvę, paleisti areštuotus protestuotojus ir atlikti nepriklausomą tyrimą dėl vietinės policijos galimai padarytų žmogaus teisių pažeidimų. Daugiau apie tai – čia. ES pozicija šiuo klausimu apibūdinama čia.

  • Kazachstane – profesinių sąjungų pergalė. Kaip praneša Pasaulinė pramonės profesinė sąjunga „IndustriALL, Kazachstano prezidento Kasymo Tokajevo įsakymu, nepriklausomos Degalų ir energijos gamybos darbuotojų profesinės sąjungos „Orus darbas“ lyderis bei Kazachstano nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos (KNPRK) viceprezidentas Erlanas Baltabajus paleistas iš įkalinimo įstaigos. Daugiau apie tai rasite čia.

  • Per įmonės restruktūrizaciją atleisti „Nestlé Russia“ komercijos profesinės sąjungos lyderiai. Tai traktuojama kaip bandymas atsikratyti nepatogių profesinių sąjungų atstovų. Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga kreipėsi Nestle HR vadovą A.Silva, ragindama pradėti adekvačias derybas su „Nestlé Russia“ komercijos darbuotojų profesine sąjunga. LMPS poziciją rasite čia, daugiau informacijos apie atleidimus „Nestlé Russia“ bei kilusius protestus čia.

LPSK parengta informacija

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!