Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) parengė 50 originalių kalendorių socialinio modelio rengėjams ir aktyviausiems šalininkams: mokslininkams, Vyriausybės atstovams bei Seimo nariams.
Kalendoriaus tituliniame lape vaizduojama liūdna šeima, kuri ironiškai dėkoja už tai, kad tėtis, dažniau budintis namie, uždirba tik 10 % darbo užmokesčio; mama nežino, kada dirbs viršvalandžius ir grįš namo; seneliai negali nuvažiuoti į sodą dėl prailginto pensinio amžiaus, o vaikai per „mamadienius“ ir „tėvadienius“ turės džiaugtis aukle. Šalia nupieštas ir šuo, turintis sėdėti kambaryje tol, kol visi dirbs tiek, kiek norės darbdavys.
„Nesitikime, jog šie kalendoriai ilgai kabės ant socialinio modelio projekto rengėjų sienų, tačiau mūsų tikslas yra atkreipti jų dėmesį į planuojamą darbuotojų teisių varžymą. Galbūt bent dalis mokslininkų bei politikų susimąstys dėl neigiamų padarinių“, – teigė LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas.
Dabartinis Darbo kodeksas įsigaliojo 2003 m. sausio 1 d. Jame reglamentuojami darbo santykiai bei nustatomos atskirų darbo santykių sričių reglamentavimo ribos. Naujasis Darbo kodekso projektas Seime užregistruotas 2015 m. birželio 12 d. Iki tol projekto svarstymas ir derinimas tarp socialinių partnerių vyko LR Trišalėje taryboje. LPSK aktyviai dalyvauja šiuose svarstymuose ir gina darbuotojų interesus.
LPSK informacija