Seimas pensijų nepadidino

Taip antradienį nusprendė Seimas. 64 parlamentarai balsavo už pensijų padidinimą, tačiau tiek balsų nepakako, nes 33 tokiam siūlymui pasipriešino ir 37 susilaikė. Seimas sprendė, ar grąžinti pensijas į 2009 m. lygį. Parlamentarų nepaveikė ir jų diskusijas iš salės balkono stebėjęs pensininkų būrys.


„Spręsti šiandienos problemas ateities sąskaita – neapdairu ir nekorektiška“, – prieš balsavimą finansų ministrė Ingrida Šimonytė sakė, kad demografinė padėtis ir taip jau apsunkinta, o sunkmečiu toks sprendimas dar labiau pablogins valstybės finansinę būklę.


Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas pristatė taip pat pensijų didinimui nepalankią komiteto nuomonę.


Pensijų didinimo stojo ginti opozicinis socdemas Vytenis Andriukaitis, kvietęs nepaminti Konstitucijos.


„Tvarkietis“ Valentinas Mazuronis aiškino, kad pensininkų interesų apgynimas – moralinė pareiga. Jis prašė nesekti siaubo pasakų, kurias sako lito devalvavimu grasinantis premjeras Andrius Kubilius ir atsistatydinti žadanti finansų ministrė. Ložėje klausimo svarstymą stebintys pensininkai palydėjo skystais plojimais. Žiūrovams įsijausti neleido Seimo kanceliarijos darbuotojai, drausminę susirinkusiuosius.


„Nesugebat per mėnesį surasti 50 mln., eikit lauk iš valdžios ir niekas jūsų negailės“, – sakė ir socdemė Birutė Vėsaitė, pasiūliusi įvesti progresinius mokesčių, kurių nesugebėjo įvesti ir patys socialdemokratai savo buvimo valdžioje metu.


„Socialinė demagogija ir melas – pigiausia forma,“ – sakė Socialinių reikalų komiteto pirmininkas konservatorius-krikdemas Rimantas Dagys.


Socialinės apsaugos ir darbo ministras konservatorius-krikdemas Donatas Jankauskas irgi siūlė nemeluoti žmonėms ir paaiškinti, kad dabar negalima prisiimti tokios papildomos skolos naštos.
Dar prieš Seimo posėdį susirinkęs parlamento BFK parėmė pensijų didinimui nepritariančios Vyriausybės ir prezidentės Dalios Grybauskaitės poziciją – teigė, kad pinigų pensijų pakėlimui kol kas nėra.


Tuo tarpu visų opozicinių frakcijų seniūnai tikino, kad opozicija vieningai balsuos už pensijų padidinimą, kartojo, jog 600 mln. Lt galima surasti ir nenuvaryti šalies į bankrotą.


Konservatorių-krikdemų frakcijos narys Saulius Stoma pateikė, pasak jo, kompromisinį siūlymą – pensijas kelti nuo 2011 m. liepos, tačiau ši jo iniciatyva nesulaukė reikiamo tai remiančių parlamentarų balsų skaičiaus.


 


 


DELFI


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!