I. Ruginienė: Tikimės daugiau aktyvumo mokesčių sistemos pertvarkoje

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė, „Verslo žinioms“ komentuodama prezidento rinkimus, sakė, jog iš būsimo prezidento tikimasi ne tik Lietuvos saugumo užtikrinimo, bet ir orientavimosi į paprastą žmogų. Anot jos, lūkesčių yra ir daugiau, pavyzdžiui, susijusių su mokesčių sistemos pertvarka.

„Pirmiausiai daugiau aktyvumo matyti mokesčių sistemos pertvarkoje, nes jau tikrai turime net ne mažais žingsneliais, bet dideliais žingsniais judėti didesnio progresyvumo mokesčių prasme. Ir mes jau ne vieną kartą kalbame, kad visos bėdos yra dėl to, kad turtingieji dabar mokesčių moka mažiau negu eilinis gyventojas“, – VŽ komentavo I. Ruginienė.

Anot jos, būsimasis šalies vadovas turėtų spausti Vyriausybę ir Seimą priimti reikiamus sprendimus, kad mokesčių sistema būtų ne tik paremta solidarumo principu, bet kad ji būtų ir socialiai teisinga. Be to, LPSK norėtų, kad prezidentu tapęs kandidatas „įneštų daugiau ramybės į kiekvieno piliečio širdį“.

„Labai svarbu, kad tiek užsienio politika, tiek ir viduje priimami sprendimai būtų orientuoti į tai, kad mes išliktume saugūs, stiprūs ir galėtume pasipriešinti ir išlikti šiais neramiais laikais. Kad mums tikrai nereikėtų jaudintis dėl artėjančio karo ar kitų dalykų, o mes galėtume susikoncentruoti ties savo darbais ir dirbti šalies labui“, – sako I. Ruginienė.

Jei prezidentu vėl taps Gitanas Nausėda, LPSK pirmininkė jam linki tęsti pradėtą socialinę politiką ir glaudžiau bendradarbiautų su socialiniais partneriais, ką darė šios kadencijos pradžioje.

Parengta pagal „Verslo žinių“ informaciją

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!