Krizė europoje nušlavė keturis milijonus darbo vietų

Neigiamą krizės poveikį darbo rinkai šiek tiek sušvelnino tai, kad buvo trumpinamas darbo laikas.


Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad pastaraisiais metais Europos šalių darbo rinkos pasirodė esančios labai dinamiškos – kasmet apie 22% darbuotojų keitė savo darbus.


 


Toks reiškinys pastebimas ne tik šalyse, paprastai laikomose lanksčiomis, pvz., Jungtinėje Karalystėje (JK) arba Danijoje. Tai matyti visose ES valstybėse, nors procentas svyruoja nuo 14% darbą pakeitusių darbuotojų Graikijoje ir 16% Švedijoje iki daugiau nei 25% JK, Suomijoje, Ispanijoje ir Danijoje. Tokia tendencija prasidėjo dešimtojo dešimtmečio pabaigoje, kai ėmė mažėti ilgalaikis nedarbas.


Tačiau ilgalaikio nedarbo problema vis dar kelia grėsmę: pastaraisiais metais beveik 45% atvejų nedarbo laikotarpis ES buvo ilgesnis nei vieneri metai, JAV tokių atvejų buvo tik apie 10%. Prasidėjus krizei ši problema dar pagilėjo.


Ataskaita „Užimtumas Europoje“ yra Bendrosios užimtumo ataskaitos, kurią Komisija pateiks gruodžio 9 d., analitinis pagrindas. Bendrojoje užimtumo ataskaitoje bus pateikiama užimtumo analizė ir duomenys ES ekonomikos pokyčius ir apie darbo vietų kūrimo strategiją.


 


 


cv.lt


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!