Vmpdps: dėl problemų negalima kaltinti veidrodžio

Vadovai užsimena, kad pareigūnai už tai gali būti dėkingi vienai visuomeninei organizacijai, paviešinusiai informaciją apie Vilniaus apskrities VPK l.e.p. viršininko A. Mikulskio sprendimą, 45 – ojo gimtadienio proga apdovanoti vieną iš kriminalinės policijos vadovių 60 proc. pareiginės algos dydžio vienkartiniu priedu.  http://www.delfi.lt/


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga visada pasisakė, pasisako ir pasisakys už sąžiningai ir garbingai tarnybą vykdančių pareigūnų skatinimą. Profesinė sąjunga aktyviai gina pareigūnų teises, siekia didinti pareigūnų motyvaciją tinkamai tarnauti valstybei ir gauti tinkamą garbingos tarnybos įvertinimą.


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinei sąjungai kelia susirūpinimą Vilniaus apskrities policijos vadovybės požiūris į visuomeninių organizacijų veiklą. Panašu, kad Vilniaus policijos vadovybė, savo veiksmais sukėlusi visuomenėje gana platų atgarsį, siekia suversti visą kaltę visuomeninėms organizacijoms, viešai kalbančioms apie problemas policijoje. Norime priminti, kad visuomeninės organizacijos, o kartu ir profesinės sąjungos, nėra tos organizacijos, kurios yra suinteresuotos pareigūnų demotyvacija arba neskatinimu. Profesinės sąjungos visada aštriai kritikavo ir kritikuos netinkamus, neskaidrius arba pareigūnus demotyvuojančius sprendimus, nepaisant to, kokiu lygiu jie yra priimami.


Taip pat primename, kad tinkami, arba kai kuriais atvejais neišvengiami, policijos vadovybės veiksmai visada sulaukia profesinių sąjungų palaikymo, tačiau atskirų komisariatų vadovybė neturėtų dėl savo klaidų, neapsižiūrėjimo ar galimai neskaidrių sprendimų kaltinti visuomeninių organizacijų.


Atkreipiame dėmesį, kad dar 2008 m. gegužės mėn. buvo pasigirdę vadovybės nuomonių, esą profesinės sąjungos sutrukdė padidinti kriminalinės policijos tyrėjams darbo užmokestį. Primename, kad tuomet, prisidengiant kriminalinės policijos tyrėjais, iš sutaupytų darbo užmokesčio fondo lėšų buvo didinamas darbo užmokestis ir keletui tarnybų (dabartinių valdybų) viršininkų. Vis dėl to, profesinėms sąjungoms atkreipus Policijos departamento dėmesį į darbo užmokesčio diferenciacijos didinimą, darbo užmokestis buvo padidintas tik tyrėjams, o likusios sutaupytos darbo užmokesčio fondo lėšos panaudotos priedų už papildomą krūvį mokėjimui.


 


 


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos informacija

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!