Panevėžio savivaldybė dar kartą vyriausybės ir seimo prašys padėti „ekranui“

Minėtą planą parengė speciali Panevėžio miesto savivaldybės sudaryta komisija, o prie to prisidėjo ir „Ekrano“ profesinė sąjunga, nes ji kreipėsi į savivaldybės tarybą dėl situacijos „Ekrane“, prašė nepalikti likimo valiai bendrovės žmonių, kurių ten dirba per 4000.


Vasario 23 dieną Savivaldybės taryba jau kreipėsi į Prezidentą, Seimo Pirmininką ir Ministrą Pirmininką, tačiau, pasak I.Mazaliauskienės, jokių konkrečių atsakymų negavo.


Tarybos nariai svarstė ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos kreipimąsi dėl padėties AB „Ekranas“, tačiau konstatuota, kad vienai savivaldybei bendrovės problema per didelė, todėl ir buvo nuspręsta dar kartą kreiptis į valstybės valdžios organus.


Primename, kad Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) antradienį, balandžio 11 dieną, kreipėsi  į Vyriausybę ir Panevėžio miesto savivaldybę  laišku „Dėl padėties AB „Ekranas“. Laiške stebimasi Vyriausybės, Panevėžio savivaldybės ir Pramonininkų konfederacijos abejingumui gresiančiai krizei Panevėžyje LPSK paragino nedelsiant sukviesti Vyriausybės, profsąjungų ir kitų kompetentingų institucijų susitikimą. Jei nebus imtasi priermonių padėti „Ekranui“, teigiama viešame  laiške, LPSK rems bei organizuos protesto ir palaikymo akcijas.


LPSK pirmininko Artūro Černiausko pasirašytame LPSK kreipimesi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę sakoma:


„Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) kelia nerimą sudėtinga AB „Ekranas“ ekonominė ir socialinė situacija – įsiskolinimai bankams, energetikams, tiekėjams, savivaldybei – ir neaiški jos sureguliavimo  perspektyva.


Jeigu bankrutuos ši viena didžiausių, per 4 tūkst. darbuotojų turinti šalies įmonių, pasekmės bus skaudžios tiek šalies ekonomikai, tiek Panevėžio miesto vystymuisi. Tai neigiamai atsilieps ir su įmone susijusiems partneriams, o skaudžiausiai pasekmes pajus įmonės darbuotojai bei jų šeimos. Teigiama, kad žlugus AB „Ekranas“ nedarbas Panevėžyje padvigubėtų.


Profesines sąjungas stebina Vyriausybės, Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos abejingumas AB „Ekranas“ likimui. LPSK,  vienijanti per 100 tūkstančių profesinių sąjungų narių, palaiko AB „Ekranas“ profesinės sąjungos ir darbuotojų pastangas išsaugoti įmonę. Manome, kad Vyriausybė bei Panevėžio miesto savivaldybė privalo įsitraukti į AB „Ekranas“ krizės likvidavimą, pasiūlyti efektyvų tolesnių veiksmų planą, dalyvauti jį vykdant.


Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija rems galimas AB „Ekranas“ profesinės sąjungos narių ir darbuotojų protesto akcijas ir gausiai jose dalyvaus. Jei situacija nepagerės, LPSK nariai – 26 šakinės profesinės sąjungos – taip pat surengs atitinkamas palaikymo ir protesto akcijas.


LPSK kviečia skubiai surengti Vyriausybės, miesto savivaldybės, AB „Ekranas“ savininkų ir vadovų, kreditorių atstovų, Pramonininkų konfederacijos ir profesinių sąjungų atstovų susitikimą, kuriame būtų priimti sprendimai krizei įveikti.“

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!