„mažeikių naftos“ darbuotojai ir vadovybė nesutaria dėl atlyginimų dydžio

Tuo tarpu MN Komunikacijos skyriaus vadovas Giedrius Karsokas DELFI sakė, kad įmonėje atlyginimai didinami kasmet, įmonės vadovai nuolat stebi situaciją darbo rinkoje ir į tai atsižvelgdami koreguoja darbuotojų užmokestį.


Bendrovės profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė DELFI sakė, kad jeigu darbdaviai pradės derėtis, tada kitų priemonių imtasi nebus.


Nesėkmės atveju penktadienį planuojama skelbti viešą pareiškimą su reikalavimais. Savaitę būtų vykdomi parengiamieji darbai – plakatų rengimas, piketo leidimo derinamas savivaldybėje. Dar po savaitės, jei su darbdaviais nebus susitarta, pietų metu planuojama piketuoti prie „Mažeikių naftos“ pastato.


Pasak V.Vilimienės, jei ir tada nepavyks rasti bendro sprendimo, planuojamas visuotinis streikas.


Pasak jos, reikalavimai didinti atlyginimus iškelti dar praėjusiais metais. Ji mano, kad atlyginimai nekyla ir dėl to, kad MN savininkė „Jukos“ patiria nesėkmių Rusijoje.


„Reikalaujame atlyginimo, kurį esame užsidirbę. Mes suprantame, kad kompanijai yra blogai, kainos kyla, milijardiniai pelnai įmonėje tikrai be darbuotojų neatsirado ir mes turime teisę gauti didesnius atlyginimus“, – DELFI sakė V.Vilimienė.


Anot V.Vilimienės, atlyginimai bendrovės darbuotojams per ketverius metus kilo keturiais procentais – du kartus po du procentus.


MN Komunikacijos skyriaus viršininkas Giedrius Karsokas DELFI sakė, kad atlyginimai per pastaruosius trejus metus kasmet buvo kelti mažiausiai po 2 proc., o pernai visi darbuotojai gavo 1,5 atlyginimo dydžio premijas.


Pasak jo, šiuo metu vyksta derybos dėl naujos darbuotojų kolektyvinė sutarties sudarymo, o prieš derybas abi derybinės grupės buvo sutarusios, kad joms nesibaigus eigos nekomentuos. Dvišalės darybos pradėtos šių metų vasario 27 dieną, o jas baigti numatoma iki gegužės 15 dienos.


„Per pastaruosius šešerius metus “Mažeikių naftoje“ nebuvo metų, kad nekiltų atlyginimai, kiekvienais metais mažiausiai po 2 proc.“, – sakė MN Komunikacijos skyriaus viršininkas.


Jis pabrėžia, kad dabartinėje darbuotojų kolektyvinėje sutartyje numatyta papildomų socialinių garantijų, tarp kurių nemokamas darbuotojų vežimas į darbą ar keturiomis dienomis ilgesnės kasmetinės atostogos.


Profesinės sąjungos duomenimis, MN vidutinis darbuotojų bruto atlyginimas buvo 2400 litų, o atskaičius mokesčius – 1800 litų. G.Karsoko teigimu, vidutinis MN darbuotojų (be administracijos) bruto atlyginimas yra maždaug 2700 litų. Anot MN atstovo, bendrovėje ir jos antrinėse įmonėse dirba beveik 3500 darbuotojų.


Rasa Lukaitytė, www.DELFI.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!