LPSK pirmininko pavaduotojas A.Kvedaravičius teigė, kad pagrindiniai profsąjungų prioritetai – socialinė partnerystė bei darbo užmokesčio problema. Pasak A.Kvedaravičiaus, socialinis dialogas ir socialinė partnerystė dar nėra tinkamai įteisinti įstatymais. „Trišalės tarybos posėdžiuose Vyriausybės pozicijai atstovauja ministerijų atstovai, o ne ministrai“, – sakė jis. Naujosios sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas V.Stankevič patikino sieksiąs, kad Trišalė taryba būtų stiprinama.
A.Kvedaravičius teigė, kad būtina indeksuoti darbo užmokestį ir socialines išmokas, tačiau Seime toks įstatymas yra blokuojamas. Naujosios sąjungos frakcijos atstovų nuomone, toks darbo užmokesčio ir socialinių išmokų indeksavimo įstatymas yra būtinas.
Profsąjungų atstovų teigimu, Trišalėje taryboje nepakankamai dėmesio skiriama valstybės tarnybos problemoms. Apie jas kalbėjo valstybės tarnautojams atstovaujantys profsąjungininkai. Pasak Vidaus reikalų sistemos respublikinės profsąjungos pirmininko A.Navaičio, Seimo nariai A.Salamakinas, K.Starkevičius ir V.M.Čigriejienė įregistravo Vidaus tarnybos statuto, Policijos veiklos įstatymo ir Bausmių vykdymo kodekso pakeitimo įstatymo projektą, kuriame teigiama, jog vidaus reikalų tarnyboje bus draudžiama profsąjungų veikla. „Keista, kad demokratinėje valstybėje, kurią mes deklaruojame, įstatymų leidėjui kyla noras uždrausti žmogui įgyvendinti jo konstitucines teises“, – piktinosi A.Navaitis.
Profsąjungų ir Naujosios sąjungos atstovai sutiko, kad Darbo kodekso pataisas pirmiausia būtina svarstyti Trišalėje taryboje, ir tik tuomet, kai Taryba priima sprendimą, tokias kodekso pataisas gali svarstyti Seimas.
LPSK informacija