Sakartvelo profesinės sąjungos prisijungė prie Europos profesinių sąjungų konfederacijos

Vakar, vienbalsiu Vykdymojo komiteto sprendimu, Sakartvelo profesinių sąjungų konfederacija (GTUC) buvo priimta į Europos profesinių sąjungų konfederaciją (ETUC). Tikimasi, kad šis žingsnis padės Sakartvelui pakelti savo darbo stadartus, socialinį dialogą ir kitas socialines teises iki aukštesnio lygio, kuris yra būtinas siekiant įstoti į Europos Sąjungą.

GTUC sudaro 20 profesinių sąjungų, atstovaujančių 156 000 darbuotojų visuose ekonomikos sektoriuose. GTUC atlieka pagrindinį vaidmenį Sakartvele kovojant už demokratiją, darbuotojų teises ir deramą pragyvenimo lygį. Ši organizacija tampa 104-ąja Europos profesinių sąjungų konfederacijos nare, kuri nuo šiol atstovauja daugiau kaip 45 milijonams darbuotojų 42-ose Europos šalyse.

GTUC generalinis sekretorius Irakli Petriashvili teigė:

„Šiandien man asmeniškai, Sakartvelo profesinių sąjungų konfederacijai ir visiems Sakartvelo piliečiams yra istorinė diena, nes įstojome į šią didelę Europos šeimą.

Narystė ETUC reiškia, kad kiekvieno darbuotojo interesų (minimalaus darbo užmokesčio, bedarbystės išmokų, kovos su nelegaliu darbu ir kt.) gynimas, kurį iki šiol vykdė GTUC, dabar bus tęsiamas kartu su mūsų didele, stipria Europos šeima.

Tikiuosi, kad visa tai padės mums pasiekti, kad Sakartvelo žmonių svajonė išsipildytų ir Sakartvelas netrukus švęstų narystę Europos Sąjungoje.“

ETUC generalinė sekretorė Esther Lynch teigė:

„Darbo standartų kėlimas ir socialinio dialogo stiprinimas yra svarbi Sakartvelo kelio į narystę ES dalis.

Džiaugiuosi, kad GTUC tapo ETUC dalimi ir dabar mes dar labiau remsime Sakartvelo profesinių sąjungų judėjimą siekiant narystės ES.

Sakartvelo žmonių apsisprendimas dėl jų ateities Europos Sąjungoje yra grindžiamas pažangos, vilties ir solidarumo idėjomis, o tokia ir turi būti Europos Sąjunga.“

 

Pagal ETUC informaciją.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!