I. Ruginienė: nepriimtinas kuro akcizų didinimas, per mažas pelno mokestis

Gegužės 21 d. finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė Gynybos fondo paketą, kuriame pasiūlymai, didinsiantys šalies gynybos finansavimą iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) 2025–2030 m. laikotarpiui. Finansų ministerija siūlo papildomas lėšas gynybai surinkti pratęsiant solidarumo įnašą, vienu procentiniu punktu didinant pelno mokesčio tarifą, pakeliant akcizą alkoholiui, tabakui ir degalams, įvedant mokestį daliai draudimo sutarčių. Daugiau – čia.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė kritikuoja siūlymą didinti akcizą kurui bei per mažą pelno mokesčio didinimą.

Be to, pasak jos, galėtų būti didinamas ir gyventojų pajamų mokestis (GPM) daugiau uždirbantiems.

„Yra neblogų pasiūlymų, yra ir mums visai nepriimtinų, kaip kuro akcizas ir per mažas pelno mokestis“, – antradienį BNS sakė I. Ruginienė.

„Tikrai tikėjausi, kad bus ambicingesni tikslai ir didesni skaičiai“, – pridūrė ji.

Pasak I. Ruginienės, nustebino tai, jog ministerija pateikė „labai daug ir smulkių pasiūlymų“, tačiau labiausiai nuvylė iniciatyva kelti kuro akcizus, kuriuos mokėtų ne tik automobilių savininkai, bet ir visi paslaugų bei prekių vartotojai.

„Nesupraskime primityviai, kaip ir ministrė pristatė, kad keliais centais pabrangs kuras, ir mums, eiliniams vartotojams, kurie naudojasi tokiu prabangos dalyku kaip automobilis, esą labai stipriai neturėtų pasijusti. Bet tai yra netiesa, nes tai kels ir paslaugų, ir produktų kainą“, – sakė profesinių sąjungų atstovė.

Anot jos, siekiant didinti finansavimą gynybai galėtų būti svarstoma didinti GPM tarifą daugiau nei 100 tūkst. eurų pajamų per metus gaunantiems žmonėms.

„Žmonės, kurie gauna daugiau nei 100 tūkst. eurų ir daugiau pajamų per metus, tikrai galėtų prisidėti didesniu GPM procentiniu punktu“, – kalbėjo I. Ruginienė.

Be to, jos teigimu, su socialiniais partneriais nebuvo aptartas pasiūlymas 10 proc. apmokestinti draudimo sutartis: „Čia absoliutus siurprizas šiandien.“

Ji taip pat pabrėžė, kad ministerijai pateikus pasiūlymus liko neaišku, ar jų pakaktų finansavimą krašto apsaugai padidinti 400 mln. eurų, kad išlaidos gynybai siektų 3 proc. bendrojo vidaus produkto.

Pagal BNS inf.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!