Pasirašyta atnaujinta sveikatos sistemos kolektyvinė sutartis

Spalio 16 d. Lietuvos slaugos specialistų organizacijos ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės Aušra Volodkaitė ir Rūta Kiršienė, kartu su kitomis medikams atstovaujančiomis profesinių sąjungų organizacijomis ir sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu pasirašė susitarimą dėl užpernai sudarytos Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos kolektyvinės sutarties atnaujinimo.

Pagal atnaujintą sutartį, medicinos darbuotojams atlygis bus skaičiuojamas kaip bazinį dydį taikant praėjusių metų minimalią algą. Tokie pakeitimai lemia, kad vidutinis atlyginimas, priklausomai nuo pozicijos, 2024 m. medicinos darbuotojams didės nuo 200 iki 400 eurų, neatskaičius mokesčių.

Prognozuojama, kad vidutinis darbo užmokestis gydytojui 2024 m. sudarys 4 411 eurų prieš mokesčius ir sieks 2,1 šalies vidutinio atlygio. Tai – 400 eurų daugiau nei buvo 2023 m. pradžioje. Slaugytojams vidutinis darbo užmokestis 2024 m. turėtų sudaryti 2 261 eurą prieš mokesčius ir sieks 1,08 šalies vidutinio atlyginimo. Tai – 206 eurais daugiau nei 2023 m. pradžioje.

Skaičiuojama, kad vidutinis atlyginimų fondas viešosiose gydymo įstaigose pasieks 80 proc. – t. y. 4 iš 5 eurų pajamų bus skirta darbo užmokesčiui.

Taip pat pagal susitarimą sveikatos sektoriaus darbuotojai įgauna teisę vieną kartą per einamuosius metus gauti vieną darbo dieną nuvykti iš anksto suplanuotam vizitui pas sveikatos priežiūros specialistą arba kitaip pagerinti savo sveikatos būklę, už ją mokant vidutinį darbo užmokestį. Ši diena nelaikoma papildoma kasmetinių atostogų dalimi.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!