Vilniuje – Baltijos šalių profesinių sąjungų taryba

Rugsėjo 12 d., rytoj, Vilniuje rinksis Baltijos šalių profesinių sąjungų konfederacijų taryba.

Kiekvienais metais joje dalyvauja Lietuvos, Latvijos ir Estijos profesinių sąjungų konfederacijų lyderiai (Latvijos ir Estijos konfederacijų pirmininkais yra Egils Baldzens bei Jaan-Hendrik Toomel) bei specialistai. Jie aptaria visų trijų šalių darbuotojams svarbias temas ir bendrus strateginius veiksmus regione.

Šiemet tarp svarbiausių temų – Direktyvos dėl minimalios algos perkėlimas į nacionalinę teisę ir iššūkiai, su kuriais susiduriama; įvairių lygių socialinio dialogo stiprinimas; būtinybė kovoti su profesinių sąjungų teisių pažeidimais bei bendrų pozicijų derinimas dėl klausimų, sprendžiamų tarptautinėse profesinių sąjungų organizacijose.

Mūsų valstybės susiduria su panašiais iššūkiais, tad juos spręsti galima panašiais būdais. Dėl to labai vertiname per ilgus metus išpuoselėtą bendradarbiavimą. Taip pat, derinant pozicijas, galime sustiprinti mūsų regiono balsą tarptautinėje erdvėje bei paskatinti tarptautinį profesinių sąjungų judėjimą atkreipti dėmesį į mums svarbius klausimus“, – paaiškina Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!