Turiningas Baltijos šalių jaunimo forumas

Rugpjūčio 25-27 dienomis Rygoje įvyko Baltijos šalių profesinių sąjungų jaunimo forumas „Jaunų žmonių darbinio gyvenimo kokybė“. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai jame atstovavo LPSK jaunimo centro pirmininkė Alina Tankeliun ir Ovidijus Čiapas iš Visuomeninių paslaugų profsąjungų federacijos.

Renginio pradžioje Estijos, Latvijos ir Lietuvos atstovai pasidalino naujienomis apie jaunimo veiklą Baltijos šalyse. Vėliau su profesionalia supervizore, psichologijos mokslų daktare Marija Ābeltiņa forumo dalyviai gilino žinias, kaip jaunas žmogus sumaniai valdydamas stresą gali sumažinti profesinio perdegimo riziką.

Latvijos profesinių sąjungų konfederacijos (LBAS) ekspertė Nataļja Preisa skaitė pranešimą apie teisę atsijungti nuo darbo, kad poilsis ir darbas netaptų neatskiriami. Psichikos sveikatos ekspertė Katrīna Rozenbaha teoriškai ir praktiškai pademonstravo, kaip jauniems žmonėms kelti pasitikėjimą savimi siekiant sėkmingos karjeros.

Pranešimą „Jaunimo perdegimo rizika iš darbo saugos perspektyvos“ skaitė  Rygos Stradinio universiteto Profesinės saugos ir aplinkos sveikatos instituto direktorius prof. Ivars Vanadziņš.

Kitą dieną profsąjungų atstovai susipažino su komunikacija jaunimo pamėgtame socialiniame tinkle „TikTok“, aptarė galimybes skleisti čia profsąjungines idėjas.

LBAS stažuotoja Signe Salmiņa kalbėjo apie Jaunimo politiką darbinio gyvenimo kokybės kontekste. LBAS jaunimo koordinatorius Mārtiņš Svirskis aptarė jaunų žmonių darbinio gyvenimo kokybės tyrimo galimybes Latvijoje.

Forume netrūko diskusijų, Baltijos šalių jaunieji profsąjungininkai taip pat apsibrėžė pagrindinius kitų metų iššūkius savo veikloje.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!