Pasauliniame IUF kongrese – smūgis Rusijos profsąjungoms, remiančioms Putino agresiją

Ženevoje vykstančiame pasauliniame IUF kongrese priimtas istorinis sprendimas: už paramą Putino vykdomai agresijai ir karui Ukrainoje iš šios didžiausios profsąjungų organizacijos, vienijančios žemės ūkio, maisto pramonės, viešbučių atstovus, pašalinta Rusijos agrarinės pramonės darbuotojų sąjunga.

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, IUF Ukrainos filialai išreiškė susirūpinimą Rusijos agrarinės pramonės darbuotojų sąjungos paskelbtais pareiškimais: šios sąjungos dažnai reiškiama parama karui prieš Ukrainą ir karo propagavimui.

Dar 2022 m. IUF sekretoriatas du kartus raštu kreipėsi į Rusijos agropramonės darbuotojų sąjungą, nurodydamas, kad jiems pareikšti kaltinimai ir, vadovaujantis IUF taisyklėmis, profesinė sąjunga buvo pakviesta pateikti atsakymą. Tačiau nė vieno atsakymo taip ir nebuvo sulaukta.

Todėl IUF Vykdomasis komitetas 2022 m. spalio 19-20 d. vykusiame posėdyje pritarė Strateginės lyderystės komiteto rekomendacijai nedelsiant sustabdyti Rusijos agrarinės pramonės darbuotojų sąjungos veiklą ir rekomendavo 28-ajam IUF kongresui pašalinti šią profesinę sąjungą iš IUF.

„Tai didi diena IUF istorijoje, – sako Regiono profesinių sąjungų federacijos (RPF) strateginės plėtros ir tarptautinių santykių vadovė Jolanta Butkevičienė. – Balsuojant už karinę agresiją remiančios rusų profsąjungos pašalinimą viso pasaulio atstovų solidarumas, nepaisant kai kurių jų atstovaujamų valstybių požiūrio į įvykius Ukrainoje, buvo vieningas“.

28-ojo IUF kongreso dalyviai pašalino Rusijos agrarinės pramonės darbuotojų sąjungą iš savo narių sąrašo. Tokio pat sprendimo už bendradarbiavimą su kariniu Mianmaro režimu sulaukė ir Mianmaro žemės ūkio ir ūkininkų federacija.

Nuotr. Jolanta Butkevičienė (antra iš dešinės) su Ukrainos moterų delegacija

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!