Europos Vadovų Tarybos pasiūlymai nepadės platformų darbuotojams

Sutikę su Europos Vadovų Tarybos pozicija dėl skaitmeninių platformų darbuotojų direktyvos, ES ministrai žengė svarbų žingsnį link kito derybų etapo dėl geresnių darbo sąlygų šių darbuotojams.

Visgi reikia nuveikti daugiau, nes:

  • darbuotojai turės atitikti tris iš septynių kriterijų, kad būtų laikomi įdarbintais;

  • dėl iš tiesų savarankiškai dirbančių platformų darbuotojų tarifų bei ribojimų sukurti savo klientų bazę vienašališkai spręs skaitmeninės platformos;

  • atskiroms ES šalims narėms nukrypti leidžiančios nuostatos kuria pavojingą precedentą, galintį tapti spraga, leidžiančia platformoms apeiti įsipareigojimus darbuotojams.

Šie aspektai prieštarauja pirminiam Europos Komisijos siekiui suteikti platformų darbuotojams teisę būti reklasifikuotais į „įdarbintus“ bei Europos Parlamento prieštaravimams dėl minėtų kriterijų naudojimo.

Anot Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC), tereikia pažiūrėti į neseniai Belgijoje priimtą įstatymą, atitinkantį dabartinę ES liniją, į kurį taip pat įtraukta kriterijais paremta reklasifikacijos sistema. Deja, kol kas tai neprivedė prie darbo sąlygų pagerėjimo praktikoje.

„Per ilgai skaitmeninės darbo platformos naudojosi įstatymų spragomis, išvengdamos bazinių įsipareigojimų savo darbo jėgai ir visuomenei, sako ETUC konfederacinis sekretorius Ludovic Voet. Tikėkimės, kad trišalės derybos – su stipria Europos Parlamento pozicija – prasidės greitai ir prives prie tokios direktyvos, kuri darbuotojams suteiks realią teisę būti reklasifikuotiems ir įgauti darbuotojo statusą.“

Priminsime, kad asmens įdarbinimo statusas svarbus tuo, kad tuomet darbdavys privalo sudaryti palankesnes darbo sąlygas ir įgyjama teisė į įstatymais užtikrinamą darbuotojų socialinę apsaugą.

***

Parengta pagal Europos profesinių sąjungų konfederacijos informaciją

Nuotrauka: “Pixabay.com”

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!