Nacionalinėje žemės tarnyboje prasideda streikas

Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Aplinkos ministerijos (NŽT) nuo birželio 1 d. prasidėjo streikas. Streiko iniciatorius – NŽT profesinė sąjunga.

Sprendimas ginti NŽT darbuotojų teisėtus interesus streiko forma buvo priimtas gegužės 23 d. NŽT darbuotojų profesinės sąjungos neeiliniame visuotiniame susirinkime.

Streiko iniciatorių rašte Aplinkos ministerijai rašoma, kad NŽT įsivyravo darbo teisės pažeidimai ir psichologinis smurtas. Netinkamai planuojama ir organizuojama NŽT veikla kelia sumaištį, įtampą, sukelia sveikatos sutrikimų, vyrauja visuotinės baimės atmosfera.

Streiko reikalavimai:

  1. Siūlyti savo noru atsistatydinti laikinajam NŽT vadovui.
  2. Skirti pakankamą finansavimą, kuris užtikrintų darbuotojų teisę į atlygį, kuris nustatytas valstybės tarnybos įstatyme ir darbo kodekse.
  3. Atstatyti „užšaldytą“ 5 proc. darbo užmokesčio krepšelį ir užtikrinti, kad iš šių lėšų nebūtų mokamos išeitinės išmokos.
  4. Supažindinti NŽT darbuotojus su numatoma nauja NŽT struktūra.
  5. Sumažinti iki ne daugiau kaip dviejų posėdžių per dieną.
  6. Neskirti užduočių po darbo, pietų pertraukų metu, savaitgaliais ir švenčių dienomis.
  7. Pradėti derybas dėl darbdavio lygmens kolektyvinės sutarties.
  8. NATO viršūnių susitikimo metu visiems Vilniuje dirbantiems NŽT darbuotojams leisti dirbti nuotoliniu būdu.

Neįvykdžius šių reikalavimų iki 2023 m. liepos 1 d. bus pradėtos procedūros dėl įspėjamojo streiko organizavimo.

„Streikas Nacionalinėje žemės tarnyboje vyks trimis etapais. Pirmajame etape, nuo birželio 1 d. pasirinkta lengviausia, švelniausia streiko forma, taip vadinamas „work to rule“ arba „itališkasis streikas“,- pasakoja NŽT profsąjungos pirmininkas Audrius Gelžinis.

„Itališkasis streikas“, tai yra toks darbo organizavimas, kurio metu darbuotojai neatlieka daugiau, negu reikalaujama pagal sutarties ar darbo taisykles ir griežtai laikosi darbo laiko, nedirba viršvalandžių, nevykdo jiems nebūdingų funkcijų ir perteklinių reikalavimų. Prireikus dirbti papildomas valandas arba atlikti papildomas funkcijas yra prašoma darbdavio raštiško, konkretaus ir motyvuoto nurodymo atlikti tam tikrus darbus, reikalaujama parengti tikslias, detalias instrukcijas.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!