Lenkijos darbuotojai turės daugiau laiko poilsiui

Po pakeitimų Lenkijos darbo kodekse balandžio pabaigoje, šios šalies darbuotojai turės teisę į 15 min. pusryčių pertrauką darbe (neskaitant pietų pertraukos). Už šį laiką bus mokamas darbuotojams priklausantis atlyginimas.

Toks laikas bus numatomas visiems pagal darbo sutartį dirbantiems asmenims, kurie dirba ne mažiau kaip 6 valandas per dieną.

15 minučių yra minimali, įstatyme numatyta, pusryčių pertrauka darbe. Darbdavys gali suteikti darbuotojams ir ilgesnę pertrauką, tačiau tai turi būti numatyta darbo taisyklėse arba kolektyvinėje sutartyje.

Darbdavys turi teisę nuspręsti, kuriuo metu bus organizuojamos pertraukos, kad darbo organizavimas būtų kuo efektyvesnis, o darbuotojai turėtų galimybę pavalgyti ir pailsėti.

Svarbu, kad darbuotojas negali atsisakyti šios pertraukos, kad, pavyzdžiui, išeitų iš biuro ar gamyklos 15 minučių anksčiau laiko.

Jei darbuotojas dirba ilgiau nei 9 valandas, jam suteikiama papildoma 15 minučių pertrauka, o jei dirbama ilgiau nei 16 valandų – dar 15 minučių pertrauka.

Pagal Lenkijos profesinės sąjungos „Solidarnošč“ atstovų informaciją parengė Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!