ITUC: Investicijos į viešąsias paslaugas neša didelę ekonominę grąžą

Nauja Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) ataskaita rodo didelę ekonominę grąžą net ir kukliai investavus į infrastruktūrą, priežiūros (care) bei žaliąją ekonomiką.

Studiją atliko Grinvičo universiteto (Jungtinė Karalystė) tyrėjai. Jų išvada – padidinus viešąsias investicijas, galima sulaukti didelio teigiamo poveikio užimtumui bei bendram ekonominiam augimui.

Studija simuliavo galimą poveikį, kokią įtaką viešųjų investicijų padidinimas į priežiūros, žaliąją ekonomikas ir infrastruktūrą turėtų aštuoniose besivystančios ekonomikos valstybėse.

Ataskaita pakartotinai parodė, kad, padidinus metines lėšas 1 proc. nuo bendrojo vidaus produkto į viešąsias investicijas šiuose trijuose sektoriuose, tai atneštų didelę ekonominę naudą – didesnę nei įdėtos investicijos.

Išvados:

    • Padidinus investicijas papildomu 1 proc. nuo BVP į priežiūros ekonomiką per penkerius metus vidutiniškai BVP kiltų daugiau nei 11 proc., taip pat apie 6,3 proc. išaugtų užimtumo lygis.

    • Papildomas 1 proc. nuo BVP investicijoms į žaliąją ekonomiką per penkerius metus vidutiniškai padidintų BVP 10 proc bei 7,5 proc. pakeltų užimtumo lygius.

    • Papildomas 1 proc. nuo BVP investicijoms į infrastruktūrą per penkerius metus padidintų užimtumą ir BVP vidutiniškai 12 proc.

Owenas Tudoras, ITUC generalinio sekretoriaus pavaduotojas, pabrėžė: „Tebelikę COVID efektai užimtumui bei besikeičiantis darbo pasaulis reikalauja skubiai atliepti užimtumo deficitą ir nelygybes. Vyriausybės privalo didinti savo investicijas, kad paremtų kokybiškų darbų kūrimą, ypač – strateginiuose sektoriuose, kurie naudingi ir žmonėms, ir planetai, įskaitant priežiūros bei žaliąją ekonomikas, infrastruktūrą.“

Tuo metu globaliu lygiu profesinės sąjungos ragina sukurti 575 mln. darbų ir į formaliąją ekonomiką sugrąžinti mažiausiai milijoną neformalių darbų iki 2030 m. Tik taip pavyktų įgyvendinti Jungtinių Tautų Organizacijos 2030 darbotvarkės Darnaus vystymosi tikslą Nr. 8 dėl visiško užimtumo ir oraus darbo.

Originalus tekstas čia.

Studiją galima parsisiųsti čia.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!