Baltijos šalių jaunimo forumas   

Rugpjūčio 28-31 d. Estijoje po kelerių metų pertraukos vėl surengtas Baltijos šalių profesinių sąjungų jaunimo forumas.

Estijos, Latvijos ir Lietuvos atstovai susirinko intensyviems kelių dienų mokymams ir vertingoms diskusijoms. Šiemet rotaciniu principu forumą organizavusi Estijos profesinių sąjungų konfederacija (EAKL) kvietė orientuotis į didžiausius šių dienų iššūkius darbuotojams (tarp jų – globalizaciją, skaitmeninę ir „žaliąją“ transformaciją), nagrinėti naujų darbo formų keliamas rizikas bei gryninti profesinių sąjungų strategijas naujiems nariams pritraukti bei išlikti reikšmingomis partnerėmis dabartinių ekonomikos transformacijų metu.

Kaip pasakoja LPSK jaunimo centro pirmininkė Alina Tankeliun, džiugu, kad forume apsilankė nemažai svarbių svečių.

„Galima pagirti organizatorius, kurie surinko nemažai skirtingų pranešėjų ir diskutantų. Su mumis laiką leido ne tik naujasis EAKL pirmininkas, bet apsilankė ir ankstesnis. Tiesa, dabar jau naujose pareigose – kaip sveikatos ir darbo ministras. Peep Peterson dalyvavo diskusijoje su atsakingo verslo atstovu Otto Richard Pukk bei Tauri Tampuu, atstovavusiu akademinei sričiai ir profsąjunginiam jaunimui. Išties buvo vertinga išgirsti racionalią diskusiją apie darbo rinkos pokyčius iš skirtingų perspektyvų“, – dalinasi ji.

Lankėsi ir tyrėjų, ir praktikų, taip pat forumo dalyviai turėjo įvairių dirbtuvių. Viena jų – veiksminga komunikacija atitinkamai auditorijai. Tikriausiai daugiausia dėmesio sulaukęs pristatymas buvo visiškai praktiškas – tai Norvegijos profesinių sąjungų jaunimo iniciatyvos naujiems nariams pritraukti.

„Žinoma, verslo požiūris į profesines sąjungas ir bendradarbiavimą gerinant darbo sąlygas skiriasi, tačiau Lars Oskar Slatlem Vik pranešime tikrai buvo nemažai dalykų, ką galėtume panaudoti ir Baltijos šalyse“, – tikisi A. Tankeliun.

Viena pranešėjų buvo ir LPSK jaunimo centro pirmininkė, kuri pasidalino Europos viešųjų paslaugų sąjungos jaunimo veikla, pristatė prioritetus, paaiškino, kaip šis darinys veikia. Žinoma, su kitais dalyviais pasidalino ir apie tai, kaip sekasi LPSK jaunimui, kokios temos labiausiai domina.

Tarp jų ji paminėjo jaunų profsąjungų lyderių rengimą, psichikos sveikatą, jaunimo nedarbą bei su klimato kaita susijusią problematiką.  Taip  pat pirmininkė papasakojo apie anksčiau vykdytą projektą „Tu ir pirmas Tavo darbas“, kurį norėtų vėl atgaivinti, nes tam tikrai yra poreikis, be to, padėtų vyresnių klasių moksleivius bei studentus supažindinti su profesinių sąjungų veikla.

Kitas Baltijos šalių profesinių sąjungų jaunimo forumas planuojamas Latvijoje.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!