ITUC Generalinė taryba priėmė Pasaulinio suvažiavimo apmatus, patvirtino naujus narius

26-ajame Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) Generalinės Tarybos susitikime priimtas preliminarus pareiškimas, dėl kurio bus diskutuojama artėjančiame V-ajame ITUC Pasauliniame suvažiavime. Taryba taip pat susitarė dėl Suvažiavimo darbotvarkės.

Pats ITUC Pasaulinis suvažiavimas vyks jau šiemet – lapkričio 17-22 d. Melburne, Australijoje.

Generalinė taryba dar kartą patvirtino lyčių atstovavimo nacionalinėse delegacijose lygybės reikalavimus, įtvirtintus ITUC Konstitucijoje, be to, nustatė tikslą, kad bent 15 proc. delegatų būtų jaunimas.

Preliminariame Suvažiavimo pareiškime plėtojama „Naujos socialinės sutarties“ tema. Tuo atkartojamas ITUC įsipareigojimas taikai, demokratijai ir teisių apsaugai bei nagrinėjami trys esminiai iššūkiai dirbantiems žmonėms:

  • kilmato kaita,

  • COVID-19 pandemija ir pasaulinė sveikata,

  • technologijos ir skaitmenizacija.

Minėtame pareiškime nustatoma politinė kryptis ir veiksmų planas dėl šešių naujosios socialinės sutarties ramsčių: darbų, teisių, atlyginimų, socialinės apsaugos, lygybės bei įtraukimo. Jame taip pat nurodomi esminiai keliai, kuriais ITUC įgyvendins savo darbotvarkę artimiausiais metais.

Generalinė taryba į Suvažiavimo darbotvarkę įtraukė ir ataskaitą dėl ITUC veiklos nuo 2021 m. lapkričio, Darbuotojų kapitalo komiteto darbo ataskaitą ir informaciją apie pokyčius Tarptautinės darbo organizacijos veikloje.

Pridėtina, kad Maldyvų profesinių sąjungų konfederacija (MTUC) ir Rytų Timoro KSTL patvirtintos naujomis ITUC narėmis. Taip pat Generalinė taryba, remdamasi Tyrimo komisijos rekomendacija, suspendavo Rusijos konfederaciją FNPR. ITUC Generalinė taryba pakartojo savo poziciją siekti taikos Ukrainoje ir kitų ginkluotų konfliktų pabaigos visame pasaulyje.

Originalus tekstas čia (angl.).

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!