Egidijus Milešinas perrinktas didžiausios švietimo profesinės sąjungos pirmininku

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), vienijanti daugiau nei 11 tūkstančių švietimo ir mokslo darbuotojų, gegužės 12 d., ketvirtadienį, suvažiavime ne tik aptarė didžiausius pastarųjų metų laimėjimus, išaugusias organizacijos gretas ir įtaką, tačiau ir ketverių metų kadencijai perrinko sėkmingai dirbantį pirmininką.

„Prieš trejus metus susikūrusi Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga nuolatos auga – natūraliai, nes švietimo ir mokslo darbuotojai mato, kad jų teisės ginamos ir geresnėmis jų  sąlygomis rūpinamasi kasdien. Be to, organizacija veikia šiuolaikiškai. Ne tik reaguoja į kasdienius klausimus, tačiau atlieka tyrimus, teikia idėjas ir siūlymus valdžios institucijoms. Manau, kad visi mato naudą ir nuolatinį judėjimą pirmyn“, – pabrėžia naujai kadencijai perrinktas LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

LŠMPS pirmininko ataskaitoje neišvengta ir dvejus metus trukusios Covid-19 pandemijos temos, kurią profesinės sąjungos vadovas vertina kaip paskutinį skambutį politikams veikti nedelsiant ir ryžtingai.

„Pandemijos metu didžioji dalis švietimo ir mokslo darbuotojų įrodė, kad yra šiuolaikiški ir sugeba sėkmingai naudotis šiuolaikinėmis technologijomis. Tačiau visuomenė pamatė, kad švietimas ir mokslas yra apleistos ir pamirštos sritys, kurioms reikia ne tik gražių kalbų ir pažadų, bet pirmiausiai –  didelių investicijų į švietimo ir mokslo darbuotojus, be kurių proveržis neįmanomas“, – sako E. Milešinas.

Suvažiavime ne tik aptarti pasiekimai – teigiamai pasikeitusi organizacijos komunikacija ir įvaizdis, tačiau ir nubrėžtos ateities gairės ir tikslai. Vienas pagrindinių prioritetų – sėkmingai tęsti LŠMPS Teisės centro veiklą. Tačiau pagrindinis ilgalaikis tikslas – vienodos bazinės algos visiems pedagogams įvedimas.

„Be rinkos sąlygas atitinkančių atlyginimų visiems pedagogams, ypač pradedantiesiems, švietimo sistema risis žemyn. Todėl, savo strateginiame plane „Vizija2025“, esame numatę tikslą – siekti vienodos pareiginės bazinės algos visiems pedagogams, kuri būtų ne mažesnė nei dabar mokamas atlyginimas pedagogams, turintiems eksperto kvalifikaciją. Tuo pačiu būtų sudaromos sąlygos aukštesnę kvalifikaciją turintiems pedagogams užsidirbti panaudojant įgytą patirtį ir žinias“, – teigia E. Milešinas.

LŠMPS inf.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!