Solidarumo su Ukraina diena

Šiandien visame pasaulyje profesinės sąjungos jungiasi į Solidarumo su Ukraina akciją – Lietuva taip pat.🤝
Šios nuotraukos – tai tik vizuali mūsų solidarumo išraiška, ir suprantame, kad jos neišspręs skaudaus karo sukeliamų problemų. Tačiau širdimis esame su Ukraina!
🇺🇦 Šiandien, labiau nei bet kada, reikalingi ne žodžiai ar skambios deklaracijos, bet konkretūs, kartais tylūs ir nematomi, darbai bei sprendimai, nes Ukrainos kova – ne tik jos tautos kova už savo žemę, laisvę, demokratiją. Tai kova už teisingumą visoje Europoje bei pasaulyje.
🇺🇦 Šią akimirką Ukrainoje žūsta žmonės, vaikai, o gyvybiškai svarbių viešųjų paslaugų darbuotojai (medikai, komunalinių paslaugų, energetikos įmonių darbuotojai, pareigūnai) susiduria su tiesiogine grėsme gyvybei ir, kaskart išeidami į darbą, jie nėra tikri, ar dar grįš gyvi į savo šeimas.
🇺🇦 Todėl šiandien solidarizuojamės su darbuotojais, kurie kiekvienos krizės metu kantriai ir nenuilstamai atlieka savo pareigą visuomenei.
🇺🇦 Taip pat dar kartą raginame tarptautines profesinių sąjungų organizacijas priimti principinį sprendimą dėl Putino režimą palaikančių Rusijos bei Baltarusijos profesinių sąjungų pašalinimo iš tarptautinių profesinių sąjungų struktūrų.
🇺🇦 Solidarizuojamės su Ukrainos profesinių sąjungų prašymu principingai vertinti proputiniškų profesinių sąjungų sunkiai suvokiamus ir su sveiku protu prasilenkiančius pareiškimus, palaikančius Rusijos invaziją į Ukrainą. Tokioms organizacijoms – ne vieta profesinių sąjungų šeimoje!
🇺🇦 Lietuvos žmones kviečiame ir toliau pagal galimybes jungtis į pagalbos Ukrainos gyventojams gretas bei įmanomais būdais pagelbėti Ukrainoje likusiems gyventojams bei prieglobstį radusiems Lietuvoje.
Kartu mes stiprūs!
Slava Ukraini!🇺🇦
****
****
Parengta Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos
Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!