Ukrainos profesinėms sąjungoms ETUC organizuoja Solidarumo fondą

Ukrainos profesinės sąjungos teikia maistą ir pastogę žmonėms per Rusijos karinę invaziją, kadangi atakos stipriai apgadino gyvenamuosius namus, darbovietes, infrastruktūrą.

Ukrainos profesinių sąjungų federacijai (FPSU) ir Ukrainos laisvų profesinių sąjungų konfederacijai (KVPU) priklausančios profesinės sąjungos, atstovaujančios beveik 5 mln. narių, atvėrė savo turimų pastatų duris siekiantiems prieglobsčio visoje šalyje. Tarp jų daug motinų su vaikais, vyresnių žmonių, o dabar – ir sužeistųjų kare.

Šioms pastangoms remti Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) neeiliniame Vykdomajame komitete sutarta remti šias pastangas, įsteigiant Solidarumo fondą, siekiant teikti socialinę apsaugą žmonėms likusiems Ukrainoje, bei išlaikyti spaudimą ES dėl sankcijų Rusijos režimui bei paramos pabėgėliams iš Ukrainos.

ETUC organizacijos narės, esančios greta Ukrainos ir toliau, iškart ėmė veikti, pavyzdžiui, mobilizuotasi ieškant apgyvendinimo pabėgėliams, paliekantiems Ukrainą, renkamas maistas.

Šie veiksmai seka po praėjusią savaitę Briuselyje, Belgijoje, rengtos ETUC ir jos narių demonstracijos, parodant solidarumą Ukrainai ir smerkiant Rusijos agresiją. Taip pat Europos ir Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacijos kovo viduryje surengs Europos bei Pasaulinę dienas už taiką. Tiksli data bus pranešta netrukus.

Primename, kad Solidarumo fondui su Ukraina galima aukoti čia: https://petitions.ituc-csi.org/support-ukraine?lang=en

Originalus tekstas anglų kalba čia

Reuters nuotrauka

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!