A.Tankeliun: „Profesinės sąjungos turi įgalinti jaunus lyderius“

Praėjusį savaitgalį, spalio 16-17 d., Kaune susitiko Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Jaunimo centro atstovai iš visos Lietuvos.

Skirtingų LPSK priklausančių šakų delegatai dalyvavo profesinių sąjungų jaunimo konferencijoje, kurioje gilinosi į judėjimui aktualias temas. Vienas labiausiai įtraukusių pranešimų – Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkės Dalios Jakutavičės pristatymas-simuliacija apie darbo ginčų komisijų veiklą. Pasiskirsčius vaidmenimis, bandyta atkartoti darbuotojo-darbdavio ginčo sprendimo procesą bei „pakeliui“ išsiaiškinti kylančius neaiškumus.

Nuo teisinio atstovavimo šokta į ateities darbo pasaulį, skaitmeninę pertvarką ir elektroninių darbo platformų problematiką. Šiomis temomis papasakojo kolega iš Estijos profesinių sąjungų, buvęs PERC jaunimo komiteto vadovas Roman Zaytsev. Pagrindinė jo žinutė ta, kad profesinės sąjungos palaiko technologijų plėtrą ir perėjimą prie inovatyvesnės ekonomikos, bet šis perėjimas turi būti atliktas teisingai.

Vėliau sekė pranešimas apie profesinių sąjungų tarptautinį kontekstą, t. y. įvairias tarptautines organizacijas, kurioms priklauso ar su kuriomis dirba Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, kokius tarptautinius tikslus sau kelia įvairios regioninės „skėtinės“ profesinių sąjungų organizacijos, o svarbiausia – kur čia savo nišą gali rasti jaunimas.

Antrosios dienos rytas prasidėjo kita svarbia tema šiuolaikiniam žmogui – psichikos sveikatą bei streso valdymą darbe. Pranešėja Ieva Malaukytė papasakojo apie tai, kaip mus veikia stresas (ilgą laiką nepastebimai), kodėl svarbu išmokti jį valdyti bei supažindino su įvairiais metodais, kuriuos galima pritaikyti kasdieniame gyvenime.

Paskutinė LPSK jaunimo konferencijos dalis buvo nukreipta į organizacijos ateitį. Diskutuota apie naują iniciatyvą – „Lyderių akademiją“. Kadangi kiekvienam idėjiniam judėjimui svarbiausia motyvuoti ir gebantys įkvėpti bendraminčius bei įgyvendinti planus lyderiai, organizacijos „centro“ vienas pagrindinių tikslų turi tapti jų „atradimas“ ir įgalinimas.

„Jaunųjų profesinių sąjungų lyderių akademija kaip sviežio oro gurkšnis reikalinga ir naudinga, ugdant Lietuvos profesinių sąjungų ateitį”, – įsitikinusi Alina Tankeliun, LPSK Jaunimo centro pirmininkė.

Šią iniciatyvą ji vadina esminiu savo neseniai prasidėjusios kadencijos darbu. Dabar kaip tik apgalvojami sumanymo rėmai ir apimtis. Tikimasi, kad netrukus, po tolesnių diskusijų su Jaunimo centro aktyviais nariais, bus galima išsamiau pristatyti šį sumanymą.

Profesinių sąjungų paskirtis kiekvienoje visuomenėje yra labai svarbi. Vis tik jas sudaro žmonės ir nuo jų gebėjimų bei noro priklausys, kaip gerai mums pavyks įgyvendinti savo misiją“, – prideda ji.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!