Kauno miesto trišalės tarybos posėdis

Gegužės 26 d. nuotoliniu būdu įvyko Kauno miesto trišalės tarybos posėdis. Jame dalyvavo: Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas, direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Vygantas Gudėnas, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos vadovas Jonas Guzavičius, referentė Edita Gudišauskienė, LPSK Kauno regioninio centro pirmininkė Jovita Jančiauskienė, UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Bronius Bučelis, Kauno krašto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Edita Morkūnienė, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Dalia Jakutavičė.

Posėdyje pritarta, kad į Kauno miesto trišalę tarybą būtų įtraukta Kauno krašto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Edita Morkūnienė.

Pasibaigus darbdavių pirmininkavimo kadencijai ir šią funkciją perėmus darbuotojų atstovams Kauno miesto trišalės tarybos pirmininke išrinkta LPSK Kauno regioninio centro pirmininkė Jovita Jančiauskienė. Jai tęsiant posėdį svarstytas UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinės sąjungos inicijuotas klausimas „Dėl vietinio transporto sustojimo, kai nėra keleivių“.

Profesinė sąjungos pirmininkas Bronius Bučelis informavo, jog gauna vairuotojų ir keleivių nusiskundimų, kad autobusai ir troleibusai turi sustoti kiekviename sustojime, nors nėra keleivių. Šiuo klausimu raštu buvo kreiptasi į Kauno miesto merą ir prašoma, kad Kauno miesto savivaldybės taryba priimtų sprendimą pakeisti Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisykles, kaip tai padarė Vilniaus miesto savivaldybės taryba dar 2020 metais.

Profesinės sąjungos pirmininkas pabrėžė, kad vairuotojui sustojant kiekviename sustojime, kai nėra keleivių, dėvisi transporto priemonės, naudojama elektra ir degalai, o galėtų būti taupomas laikas, juolab kad Kauno mieste šiuo metu remontuojamos miesto gatvės ir vairuotojai priversti vėluoti.

Po diskusijos Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius pažadėjo apsvarstyti šį klausimą su UAB „Kauno autobusai“ generaliniu direktoriumi ir Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėju bei raštu informuoti pareiškėją apie priimtą sprendimą.

Kitas Kauno miesto trišalės tarybos posėdis planuojamas rugsėjo mėnesį, tačiau nutarta, kad jeigu atsiras neatidėliotinų klausimų, gali būti sušauktas ir neeilinis posėdis.

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!