Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

  • Socialinė ES. Porto socialinių reikalų aukščiausiojo lygio susitikimas – simboliškai svarbus renginys, kuriuo ES patvirtino savo įsipareigojimus gerinti europiečių gyvenimo standartus ir socialinę apsaugą. Pagrindinį renginį galite pamatyti čia, profesinių sąjungų gretutinis renginys, skirtas atkreipti dėmesį į Europos socialinių teisių ramsčio įgyvendinimą čia (angl.), Porto deklaracijos tekstas čia (angl.), ETUC Porto socialinių reikalų aukščiausiojo lygio susitikimo vertinimas čia (angl.).

 

  • Turto mokestis. Europos turto mokestis galėtų padėti spręsti dvigubą problemą – sumažinti išaugusią turtinę nelygybę ir padėti finansuoti atsigavimą po pandemijos bei kitiems dideliems iššūkiams. Didelis pliusas, kad šis mokestis paveiktų tik labai nedidelę europiečių dalį, tačiau suteiktų progą sutelkti daug reikalingų resursų. Žinoma, šis mokestis gali būti pritaikytas įvairiai, vis tik daugiausiai teigiamų pokyčių atneštų įtakingo ekonomisto Piketty siūlomas itin progresyvus variantas (angl.). Visas straipsnis čia (angl.).

 

  • Orūs atlyginimai. Žymūs ekonomistai, tarp jų ir Mazzucato bei Piketty, per Porto socialinių reikalų aukščiausiojo lygio susitikimą paskelbė viešą laišką ES lyderiams, kviesdami palaikyti stiprią direktyvą dėl ES minimalios algos nustatymo. Laiške džiaugiamasi, kad, sprendžiant šią krizę, naratyvas stipriai pasikeitęs. Nors tebesigirdi balsų, sakančių, kad kelti minimalią algą rizikinga, iš tiesų duomenys rodo, kad tai kaip tik ekonomikoms padėtų atsigauti. Apie tai daugiau čia (angl.).

 

  • Teisė. Europos profesinių sąjungų konfederacija ir Pasaulio gamtos fondas (WWF), komentuodamos naują Europos Komisijos komunikatą „Geresnis reglamentavimas: jėgų telkimas kurti geresnius įstatymus“, perspėjo, kad EK pasirinktas kursas itin rizikingas. Jo esminis principas, kad išleidžiant vieną įstatymą, kažkurio kito būtų atsisakyta. ETUC ir WWF vertinimu, kai EK taip aklai koncentruojasi į biurokratinės naštos bei išlaidų mažinimą, tai gali pakenkti ES keliamiems ambicingiems tinkslams. Pavyzdžiui – dėl klimato neutralumo iki 2050 ar Europos socialinių teisių ramsčio tikslų. Daugiau apie tai čia (angl.).

 

  • Sveikata. Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacija (EPSU), pasaulinė viešųjų paslaugų darbuotojų profesinė sąjunga (PSI) ir nevyriausybinės organizacijos pateikė savo poziciją prieš G20 Sveikatos viršūnių susitikimą, kuris vyks gegužės 21 d. Daugiau apie tai čia (angl.).

 

  • Brexit. Europos Komisija išreiškė susirūpinimą Didžiajai Britanijai, ar šioje su ES piliečiais nesielgiama nesąžiningai. Kelios dešimtys įvairių tautybių ES piliečių buvo sustabdyti prie Didžiosios Britanijos sienos ir pralaikyti kur kas ilgiau nei turėtų bei abejotinomis sąlygomis. Pati britų valdžia neigia ką nors apie tai žinanti ir sako, kad tai yra ne tendencija, o tiesiog atskirų atvejų klausimas. Daugiau apie tai čia (angl.).

 

Nuotrauka: Antonio Pedro Santos/EPA-EFE

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!