Palaikome protestuojančius Vilniaus viešojo transporto darbuotojus

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) palaiko UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos protestus dėl neatsakingos bendrovės vykdomos politikos darbuotojų atžvilgiu. Trijų dienų piketų ciklu prie Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojai siekia atkreipti sostinės valdžios dėmesį į nelogiškus vadovybės sprendimus atleisti dalį darbuotojų, o steigti naujus vadovų etatus. Maža to, siūloma nuo 10 iki 20 proc. didinti bendrovės vadovų, jų pavaduotojų, specialistų ir tarnautojų ketvirtinę premiją.

Dviejų valandų piketai prie savivaldybės įvyko balandžio 21 d., 22 d., dar vienas numatytas 23 d., nuo 10.30 val. Balandžio 22 d. protesto akcijoje dalyvavo ir LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

„Per paskutinius ketverius metus bendrovėje vyko eilė struktūrinių pertvarkymų, kurie iš esmės parodė viena – bendrovė neturi aiškių tikslų. Tai kuria etatus, tai jungia skyrius, vėliau juos naikina ar skiria. Ir visada tai koks chaotiškas veiksmas vedamas ne noro kurti, atsakingai ir pasvertai optimizuojant bendrovės veiklą, atsižvelgiant į konkurencinę aplinką ir keliamus tikslus, o lyg žaidžiant loto, kur reikia tiesiog spėlioti ir tikėtis sėkmės, pamirštant, kad už viso to jų žaidimo slypi eilinių bendrovės darbuotojų likimai ir jų lūkesčiai“, – sako profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius.

LPSK pirmininkė Inga Ruginienė stebisi tokia bendrovės ir jos savininkės – Vilniaus miesto savivaldybės politika. „Pirmąją piketo dieną niekas iš savivaldybės protestuojantiems darbuotojams neparodė jokio dėmesio. Sunku suprasti, kaip sostinės valdžia ketina didinti viešojo transporto patrauklumą, juk net ekonomikos mokslų neragavę žmonės supranta, kad paslaugos kokybė tiesiogiai priklauso nuo to, kaip darbe jaučiasi darbuotojai“, – piktinosi pirmininkė.

Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjungos reikalavimai:

  • nekurti naujų direktorių ir vadovų etatų atleidžiant eilinius darbuotojus;
  • reikalaujame atsakingai persvarstyti remonto dirbtuvių darbuotojų etatų mažinimą, atsižvelgiant ne į trumpalaikę finansinę naudą, o įvertinant galimas neigiamas pasekmes bendrovės darbui 2021 metais;
  • pateikti informaciją, kiek bendrovei per metus papildomai prireiks lėšų naujiems eksploatacijos direktoriaus ir komunikacijos vadovo etatams išlaikyti;
  • pateikti informaciją, iš kokių lėšų bendrovė siūlo nuo 10 iki 20 proc. didinti bendrovės vadovų, jų pavaduotojų, specialistų ir tarnautojų ketvirtinę premiją;
  • įgyvendinti bendrovės valdybos atmestą darbuotojų atstovų teisę susitikti su bendrovės valdyba ir surengti konsultacijas dėl struktūrinių pertvarkų.

15min.lt video reportažas.

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!