Tavo parašas – dėl žmogaus teisių ir sveikesnės aplinkos!

Ar pritari, kad verslas turi elgtis atsakingai ne tik savo šalyje, bet visur, kur vykdo veiklą? Jei sutinki, kad žmogaus teisės ir žalos mažinimas aplinkai nusveria verslo tikslą daugiau pasipelnyti, kviečiame savo parašu prisidėti, kad šie principai tvirčiau įsišaknytų ES teisėje ir pasaulyje!

Deja, daug kompanijų visame pasaulyje piktnaudžiauja savo įtaka ir veikia neatsakingai, pastatydami didesnį pelną virš aplinkosaugos ar darbo standartų, sukurdami modernią vergovę, ar net išstumia vietines bendruomenes iš jų žemių. Nors įvairių valstybių žurnalistai ir nevyriausybinės organizacijos ne kartą parodė, kokiomis siaubingomis sąlygomis gaminami produktai įvairiems taip pat ir Vakarų pasaulyje populiariems prekių ženklams, retai tai pasibaigdavo rimtais pokyčiais.

Dėl to įvairios nevyriausybinės organizacijos ir profesinės sąjungos sveikina ambicingą Europos Komisijos teisinę iniciatyvą, kuri nustatytų griežtesnius reikalavimus bei išsamesnį tikrinimą kompanijoms dėl žmogaus teisių laikymosi visose tiekimo grandinėse ir reikalautų atsakingo elgesio. Iki vasario 8 d. vyks EK viešosios konsultacijos. Europos profesinių sąjungų konfederacija, bendradarbiauma su kitomis NVO, taip pat pateiks savo poziciją. Tai yra pasiūlymas direktyvai: atsižvelgiant į gautas pozicijas, bus geriau suvokta, kokius klausimus reikėtų išspręsti teisėkūros priemonėmis, o ką – kitais papildomais veiksmais.

Šia iniciatyva, EK teigimu, siekiama pagerinti bendrovių teisės ir valdysenos reguliavimo sistemą, paskatinti įmones didesnį dėmesį skirti ne tik trumpalaikei finansinei naudai, bet ilgalaikiam tvarios vertės kūrimui.

Tuo metu ETUC ir NVO teigia, kad naujas įstatymas turėtų:

  • atsižvelgti į poveikį žmogaus teisėms, aplinkos bei socialinėms aplinkybėms visoje tiekimo grandinėje;
  • turėti dantis“: kad kompanijos, pažeidinėjančios taisykles, turėtų būti baudžiamos didelėmis baudomis;
  • kompanijos turi būti atsakingos už blogas verslo praktikas tiek namuose, tiek užsienyje;
  • būtina kokybiškai įtraukti profesines sąjungas rengiant išsamios patikros planus;
  • užtikrinti, kad kompanijos visada konsultuotųsi su bendruomenėmis, kurias (potencialiai) paveiks ir tam tikrais atvejas privalėtų gauti jų sutikimą;
  • palengvinti nuo verslo piktnaudžiavimo nukentėjusioms aukoms, taip pat pilietinei visuomenei ir profesinėms sąjungoms siekti teisingumo ES teismuose.

Kiekvienas balsas svarbus! Palaikyti šią iniciatyvą galite pasirašydami elektroniniu būdu: https://www.enforcinghumanrights-duediligence.eu

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!