Baltijos šalių transportininkų susitikimas

Rugpjūčio 13-14-ąją Siguldoje (Latvija) įvyko Baltijos transporto profesinių sąjungų atstovų konferencija. Susirinkusius pasveikino Latvijos transporto profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juris Kalnins.

Estijos transporto federacijos pirmininkas Ullar Kallas paminėjo, kad Baltijos šalių transporto profsąjungos bendradarbiauja daugiau kaip 7 metus, kasmet aptaria situaciją transporto sektoriuje. Be to, ne kartą drauge organizavo akcijas, susitiko pasienyje su krovininio transporto vairuotojais, dalijo informacinius leidinius,  kur jie galėtų kreiptis dėl juridinės pagalbos.

Vėliau nuotoliniu būdu iš Briuselio prie susirinkusiųjų prisijungė Europos transporto federacijos (ETF) krovininio transporto ekspertė Cristina Tilling, kuri supažindino konferencijos dalyvius su Mobilumo paketu. Mobilumo paketas jau įsigalios nuo 2020 m. rugpjūčio 20 d., pereinamasis laikotarpis – iki 2024 metais. Pasak jos, ETF rengia išsamią informaciją apie mobilumo paketą. Tikimasi, kad jis padės pagerinti vairuotojų darbo ir poilsio sąlygas bei atlyginimus.

ETF keleivinio transporto ekspertė Sabina Trier supažindino su įvykusiais maršrutų konkursais ir privačių kompanijų atėjimu į Baltijos šalių transporto rinką. Informavo, kaip turėtų elgtis keleivininio transporto kompanijos ir profesinės sąjungos, ir siūlė šiuos klausimus būtinai aptarti su kompanijų vadovais sudarant ir pasirašant šakos kolektyvines sutartis.

ETF ekspertas ir projektų vadovas Jusev Maurice supažindino dalyvius su vykdomais projektais, kuriuose turės dalyvauti ir Baltijos šalių profesinės sąjungos.

Vėliau Lietuvos, Latvijos ir Estijos transporto vadovai pasidalino patirtimi, kaip vyksta kolektyvinės derybos su įmonių vadovais. Aptarta, kaip bendrovės dirbo kartantino metu ir kokius patyrė nuostolius, kai vairuotojai nedirbo, nes buvo prastovose.

Svarstytos galimybės rengti bendras informacines akcijas krovininio transporto vairuotojams Kalvarijos poste. Planuojama, kad kitas susitikimas gegužės mėnesį  turėtų įvykti Lietuvoje.

Pagal Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininko Broniaus Bučelio inf.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!