Turkijos bendrovė „Kayi construction“ yra darbuotojų „košmaras“ visame pasaulyje

Sausio 10 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija kreipėsi į Tarptautinę ir Europos profesinių sąjungų konfederacijas informuodama apie situaciją, susidariusią dėl Turkijos bendrovės „Kayi construction“ Lietuvos filialo elgesio su darbuotojais iš Turkijos.

Kauno miesto savivaldybės užsakymu S. Dariaus ir S. Girėno stadioną statantiems darbuotojams iš Turkijos, bendrovė kiekvienam iš 52-jų darbuotojų skolinga nuo 7 iki 12 tūkst. eurų.

„Kviečiame atkreipti dėmesį, kad yra tokia įmonė „Kayi construction“, kuri kaip tarptautinis rangovas darbus atlieka įvairiose šalyse. Turime solidarizuotis, kad tokios įmonės, kurios išnaudoja darbuotojus, neturėtų teisės gauti užsakymų, ypač viešajame sektoriuje”, – rašoma LPSK pirmininkės Ingos Ruginienės pasirašytame rašte Tarptautinės profesinių sąjungos konfederacijos (ITUC) generalinei sekretorei Sharan Burrow, Europos profesinių sąjungų konfederacijos generaliniam sekretoriui Luca Visentini ir  ITUC Europos regiono tarybos prezidentui Irakli Petriachvili.

LPSK taip pat susisiekė su Turkijos progresyviųjų profesinių sąjungų konfederacija DISC ir jos nare – Statybininkų profesine sąjunga, kuri aktyviai gina turkus, dirbančius užsienyje. Anot DISC tarptautinių reikalų departamento vadovo Kıvanç Eliaçık, Turkijos bendrovė „Kayi construction“ yra „košmaras“, ir panašiai, kaip Lietuvoje elgiasi visose šalyse, kur tik gauna užsakymų. Kolegos Turkijoje susisiekė su Lietuvoje dirbančių turkų šeimomis ir atidžiai seka situaciją.

Pranešama, jog Kauno savivaldybė paskelbė, kad nutraukia sutartį su “Kayi construction” dėl esminių sutarties punktų nevykdymo ir skelbs naują konkursą statyboms. Mūsų žiniomis, darbuotojai nėra atleisti, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija kartus su Gegužės 1-osios profesine sąjunga padeda darbuotojams atgauti neišmokėtus atlyginimus, ir sutarties nutraukimas su savivaldybe tam nesutrukdys.

Rytoj, sausio 11 d., 13 val., Kaune rengiama solidarumo akcija su Turkijos statybininkais, kuriems ne tik nemokama už darbą, tačiau jie neturi lėšų nusipirkti ir geriamam vandeniui, o maisto daviniai sparčiai mažėja.

Gegužės 1-osios profesinės sąjungos nuotr.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!